receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse čtenářů

Já Vám píšu hlavně proto, protože nesdílím názory téměř všech, co sem píšou. Sám jsem kvazivegetarián - jím ryby a kuře a nehodlám to měnit, ani zpět, ani kupředu. Myslím, že ryby a i to nějaké kuře (bez kůže) nemůže uškodit, ba naopak. Je to mnohem zdravější než se slovem MASO vůbec nezaobírat. Vy, co sem píšete, často tvrdíte, že váš důvod proč je ten, že nechcete zabíjení zvířat, že mají svá práva a podobně.

Vyvracet vám to nebudu, sám bych neposlouchal nikoho, kdo by mi vnucoval svůj názor, ale ... Zvířata patří do nějakého toho potravního řetězce, mají svůj úděl. Jejich funkce je být potrava pro ty, co jsou v řetězci na nimi. Jednou je to dravec, jindy nějaký masožravec, ale je to i člověk. Když nejíte maso z tohoto důvodu, je to možná smutné. Asi vám připadám jako sobec, ale mé důvody znáte. Já jím tak, jak jím hlavně kvůli sobě, svému zdraví. Ale nejsem, opravdu nejsem sobec, egoista.

Zvířata jsou tu pro potravu druhým, stejně tak i rostliny, které jsou oproti nim zdravější. Jak už jsem řekl, nehodlám svůj jídelníček nijak měnit. Sportuji, mám toho dost, a to bych nemohl bez pořádné stravy, rostlinné, ale i rybí, kuřecí. Někomu nevadí jídlo bez masa, to je možné, ale takový nemůže ze sebe vydat maximum, jak při sportu, tak při reálném životě ....

Doufám, že jsem se Vám tímto moc nepohoršil, jen jsem řekl, jak to vidím já. Ale jím takto necelý rok, tak nemám Vaše zkušenosti.

Hurt.tomas@seznam.cz


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE