receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Ahoj Ivo,

Napíšu ti jak jsem přestala jíst maso já.

Už od patnácti jsem to hodně omezovala, hlavně proto že zvířata vážně miluju a vážím si jich víc než většiny lidí.

Naprosto jsem maso přestala jíst asi před půl rokem, to mi bylo 25. Souviselo to i s tím že mám konečně svůj vlastní byt a kuchyň a je jen na mě co se rozhodnu sníst, i když předtím jsem jedla jen sporadicky ryby a kuřecí. Bydlí se mnou i přítel, a ačkoliv mi to připadá jako zázrak, taky přestal jíst maso, a musím říct, že si pochutnáváme na nových jídlech co si vaříme snad ještě víc než kdykoliv předtím.

A chuť na maso? Podívej se na www.ohz.cz, nebo www.peta.com, jestli umíš anglicky, přehraj si tam videa z jatek plná krve, utrpení a beznaděje. Jestli chceš mít čisté svědomí a nebýt příčinou těchto hororových, leč reálných scén, není žádná jiná volba.

Jestli se dokážeš vzdát natrvalo něčeho, co si myslíš že je pro tebe důležité, tak překonáš sama sebe a to se cení nejvíc.

PS: Všichni jedlíci masa si myslí, že se my, vegetariáni, něčeho vzdáváme, že se obětujeme. Ale já mám úplně opačný pocit: mě je líto lidí, co k takovému rozhodnutí nedokázali zatím dospět. Přála bych jim zažít to duševní osvobození.

Eva


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz