receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

reakce na Jak jste to překonali vy?

v mém případě bych na místo otázky "proč jsem se stal vegetariánem" raději uváděl "proč nežiji na úkor druhých". Odpověď je snadná: PROTOŽE NEJSEM ANI VRAH, ANI MRCHOŽROUT A PROTOŽE MÁM VNITŘNÍ NUTKÁNÍ DODRŽOVAT PRAVIDLA EXISTENCE VŠEHO KRÁSNÉHO. Vezmu to postupně pro Ty, kteří to ještě stále netrklo.

NEJSEM VRAH: Vražda člověka je podle dnešní takzvané "civilizace" jedním z nejtěžších hříchů a jako hřích vraždu (úmyslné zabití humánní či nehumánní) cítí i většina lidí z takzvané "vyspělé společnosti". Ještě větší pohoršení vyvolá vražda nevinného bezbranného dítěte. Je snad jiný tvor než člověk méně nevinný a méně bezbranný? Odpověď zná každý, kdo nezavírá oči před pravdou. Je přinejmenším stejně nevinný a bezbranný. Zabili by jste snad svoje dítě pro maso v případě, že by jste už neměli co jíst? Jistě jsou i tací, ale k těm nepromlouvám neboť s hloupostí jde ruku v ruce sobectví. A hlupáci chodívají až ve stádu ...

NEJSEM MRCHOŽROUT: Jestli-že je někdo přesvědčen, že maso vážně potřebuje pro sebe ať už z jakéhokoli důvodu, nikdo mu nebrání koupit maso již zemřelých tvorů. Toto maso bude dokonce bez stresové. To se mě ovšem netýká, protože přesně tam bylo lidstvo už v dávných dobách. Naši předci totiž nebyli lovci, jak se donedávna tvrdilo, ale jako pravděpodobnější se zdá být hypotéza o lidech mrchožroutech.

Cítím se být dál a bylo by chybou se vracet do tak daleké historie. Ještě bych rád podotknul, že i já jsem dřív jedl maso. Musím říct, že mi chutnalo a když jsem přestal žít na úkor druhých, měl jsem asi půl roku zdravotní problémy. Byly to ale jen abstinenční příznaky. Jsem rád, že jsem se této odporné závislosti na smrti zbavil!

MÁM VNITŘNÍ NUTKÁNÍ DODRŽOVAT PRAVIDLA EXISTENCE VŠEHO KRÁSNÉHO: Co to vlastně znamená? :-) Pro někoho Boží zákony, pro jiného zákony přírody, pro dalšího morální aspekty, vnitřní nutkání, pro dalšího mimozemské řízení země supercivilizací a tak dále a tak dále. V mém případě je to BŮH ať už s jakýmkoliv jménem.

Boží přítomnost cítím všude a všude také vidím Boží zkoušky. Mám to štěstí, že znám svůj směr a cítím, že mě Boží prozřetelnost staví na cestu empatie. Dnes vím, že tělo mrtvých nepozřu ani kdybych měl sám zemřít! Je to jedna malá Boží zkouška. Raději umřít hned s co možná nejčistčím svědomím, než-li později bez kousku vážnosti ve svém já.

ens


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz