receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Mám menší prsa ...

Budou to brzy dva roky, kdy jsem na tomto místě psal o svých prvních příjemných dojmech z vegetariánství. Ve svých tehdá čtyřiapadesáti jsem se – původně vlastně z důvodů tloušťky – rozhodl zkusit vegetariánskou stravu. A stalo se něco úplně jiného. Začal jsem zabývat myšlenkami ekologického vegošství do hloubky a zjistil jsem, že je to ono. Mohu dnes upřímně doznat, že své nadváhy jsem se zbavil jen do jisté míry. Svůj typ zkrátka žádný z nás snadno nepřelstíme. Zvlášť když se ze mne stal vegetariánský gurmán, jenž s úspěchem nabízí své pochoutky. Nicméně mé okolí konstatuje změnu a především já sám se cítím mnohem lépe. Jak to tady mnozí dosvědčují, lehčeji a zároveň houževnatěji. Oprášil jsem po létech cyklistiku a nohy mne nenechávají ve štychu. Taky už vůbec neznám situace, kdy bych měl jak se říká „zkažený žaludek“.

Co však mne vede k lehce humornému ohlédnutí nad změnami v mém těle je nečekané pozorování jistých partií. Jak už jsem řekl, ten oblouk nad opaskem nechce sám od sebe zmizet, ale něco se přesto stalo. Mám menší prsa! Což při neodvratných hormonálních změnách v organismu stárnoucího muže je docela příjemné zjištění. Když se tak rozhlížím po proporcích ještě mladších než jsem sám a všímám si neblaze rozšířené gynekomastie v dnešní maskulinní populaci, napadá mi, jak by řekla moje babička, ať sem trajcen jestli tohle není způsobeno těmi kuřaty a všemi dalšími možnými hormony z těl zvířat! Ale mohu se mýlit, třeba mne nějaký odborník vyvede z omylu, že se jedná o mou pyšnou projekci, kdo ví. Přesto jsem vás chtěl povzbudit, nevzdávejte se. Stojí to za to!

Jan






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz