receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Otazka o moznej diskriminacii ...

Som zo Slovenska (ako vidite) a navstevujem vysoku skolu, lekarsku fakultu. Uz v prvom rocniku som sa stretla so zvlastnym druhom diskriminacie, nahodne sa totiz na jednej z hodin prezradilo, ze som veganka. Bola som verejne poucena o skodlivosti mojej volby a mojej vrcholnej nezodpovednosti. Bola som zmatena, nevedela som sa branit, kazit si meno u niekoho, kto ma o par tyzdnov bude mat na skuskach, to nie.

No o par tyzdnov sa mi to stalo znova. Dalsi profesor prehlasil pred vsetkymi studentmi, ze ak sa dozvie, ze "je tu niekto vegetarian alebo nieco podobne" tak sa s nim nemieni bavit, pretoze taketo poskodzovanie zdravia na pode lekarskej fakulty je nepripustne.

Bolo mi to neprijemne, citila som sa diskriminovana, som dospely clovek, ktory by mal mat pravo znasat dosledky svojich rozhodnuti. Som vegankou uz viac rokov, nemam ziadne zdravotne problemy, nikoho verejne (radsej) nepresviedcam o svojom zivotnom style a snazim sa o pozitivny pristup k menej tolerantnym ludom.

Viem, ze ti su vseliaki a hlavne nie plne vzdelani (to nebudem nikdy ani ja), no aj tak ma prekvapilo, ze beznou sucastou vyucby na nasej Lf je poucenie o skodlivosti akychkolvek pohnutok k vegetarianstvu ci veganstvu. Som "komformny" student, ale ked si z toho musim robit poznamky, je mi nanic.

Dakujem za odpoved

Lusy






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz