receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

rád bych reagoval na příspěvek, v němž se jeho autor vyslovil, že mu schází na české politické scéně strana, jenž by hájila zájmy vegetariánství.

Osobně z toho mám smýšené pocity. Sám své vegetariánství chápu jako spíše jako životní styl než jako politický postoj. Nás vegetariánů stále přibývá, ale to, že se naše jídelníčky tak shodují, nemusí nutně znamenat, že jsme politicky jednotní. Každý má pro své vegetariánství své důvody, ať už jde o lásku ke zvířatům, snahu o zlepšení svého zdravotního stavu či si chce jen udržet štíhlou linii... Politické názory se tak různí.

Skoro mi to přijde, jako by své jednotné politické postoje měli formulovat např. všichni nekuřáci - jistě, všichni by chtěli nekuřácké salony v restauracích, zákaz kouření na veřejných místech, ale jak by se pak shodli v otázkách zahraniční politiky státu?

Nechtěl jsem myšlenku "vegetariánské strany" zavrhnout hned v jejím počátku, jen jsem chtěl vyslovit pár podle mě nezlomných faktů. To však neznamená, že bych takovou stranu či její vznik nebyl ochoten podpořit.

S pozdravem

Martin S.






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz