receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Mili pratele vegetariani,

take jsem se pridala do party vegetarianu i kdyz to neni tak dlouho. Z duvodu hlavne etickych. Vim, ze nemuzu zastavit masokombinaty, aby nezabijeli v takovem gigantickem meritku zvirata. Ale co muzu sama za sebe rohodnout je muj jidlenicek.

Procitam zkusenosti predeslych kolegu :-)) a velmi me prekvapuje, ze lide u nas jeste stale uvazuji o vegetarianstvi jako o hladovce. Pri tom staci si precist svetovou literaturu, ktera uz po nekolik let pise pozitivne o vegetarianstvi, at uz je to z etickeho hlediska nebo (co predevsi zajima vlady) ekonomickeho. Vzdyt v USA a Kanade podporuji sve obcany ve vegetarianstvi, protoze zjistili, ze je to ekonomicky vyhodne a podporuji vsemozne programy uz od skolek po skoly. atd. . Nemluve o informovanosti od lekaru jake blahodarne ucinky ma vegetarianstvi. Lekari velmi aktivne podporuji pacienty a doporucuji jak jist a co zarazovat do jidelnicku, kdyz se pacient rozhodne nejist maso.

PRO DAMY par otazek.... Neopomijejme kosmetiku, ktera je taky soucasti denniho zivota nas zen. take tady se da ovlivnit, zda zvirata budou trpet ci ne. Jakou kosmetiku si damy kupujete? Byla ci nebyla testovana na zviratech... Co takhle kozichy? Zamyslely jste se nebo se vidite jako SEXY symbol? -Tohle vsechno muzeme my ZENY ovlivnit......

Osobne tusim, ze v kazdem pripade se blyska na lepsi casy, protoze tady jste vy vsichni tohoto procesu svedky.

Drzim nam vsem palce, at nechame zit a prezit

Mir pro vsechny bytosti

Pavla


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE