receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den všem vegetariánkám a vegetariánům !

Je mi 38 let a mrtvoly nejím už asi 15 let a nějak mi ani nechybí. Mám dvě krásné děti a masožravou manželku (miluje krvavé steaky).

Masičko mi pod fousy nejelo už od mala, alespoň podle nářků matky, když jej pravidelně vyndavala z kapsy u košile po návratu ze školky. Postupem času ve mně začala hlodat otázka, proč se mi nad "zabijačkovými lahůdkami" na rozdíl od ostatních zvedá žaludek ? Začal jsem tedy pátrat po příčinách a ... zatím nenašel.

Ale objevil jsem pro mě zatím netušené - zvířecí koncentráky, lidskou krutost, zábavu v zabíjení a nade vším výnosný byznys. Nejsem asi typický příklad vegetariána (nedělám to kvůli zdraví a obšťastňovat tu svět svojí přítomností do 100 let skutečně nechci), kouřím cigarety poctivě přes 20 let, ale maso do úst už nikdy nevezmu. Stručně a jasně - vegetariánství je pro mě pasivní odpor vůči tomu hnusu, který se nazývá výroba masa !

Moje životní motto zní: " Mrtvoly nepatří na jídelní, ale pitevní stůl !" Přeji všem pevné nervy při stále dokola se opakujícících dotazech typu: " A co teda jako vlastně jíš ?" :-)

Michal


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE