receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den, asi si budete myslet, že můj dotaz je celkem hloupý, ale mě poslední dobou celkem vrtá v hlavě. Jsem třičtvrtě roku vegetariánkou. Jsem tak spokojená, objevuji stále nová bezmasá a plnohodnotná jídla a cítím se od té doby, co nejím maso líp. To, že mě okolí odrazuje a nechápe, samozřejmě každý tady z nás chápe a dobře zná.

Argumenty okolí typu: ,,ale i zelenina má duši" atd. jsou téměř na denním pořádku. Jen se chci zeptat... nebo spíš: představte si, ale kdyby se vegetariány stal celý svět. To se v dohledné době a možná nikdy samozřejmě nestane, protože lidé maso milují. Ale co by se stalo, kdyby celý svět to maso opravdu přestal jíst.

Bylo by to skvělé. Předcházelo by se mnoha nemocem, lidé by se naučili zdravěji jíst, ale co zvířata? Všechno by se tu přemnožilo a co potom? Zabíjet? To jsme tedy opět tam kde jsme byli. A to nechceme. Možná jsem jen natvrdlá a všichni vegetariáni už si dávno tuto otázku zodpověděli. Já bohužel zatím ne a ani jsem nenašla nikoho, kdo by mi s ní pomohl.

Kromě ,,masožroutů": ,, tak vidíš, Ti to říkám, jez maso"..

Děkuji za odpověď.

Frances


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE