receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

Dobrý deň chcel by som reagovať na predchádzajúci  článok, ktorý som napísal ja sám : ). Doteraz som si myslel, že sa názory nedajú meniť zo dňa na deň ale mne sa to akosi podarilo. Človek sa učí aj z vlastných chýb.

V minulom článku som napísal že sliepka ktorá je určená na konzumáciu spotrebuje také isté množstvo potravy ako sliepka určená na produkciu vajec (podobne to bolo aj s kravou) a preto vegetariánstvo pomáha v odstraňovaní zaťaženia

Zeme v menšej miere ako by sa dalo predpokladať bez tohto poznatku. Je tu však jeden háčik. Z jednej sliepky je asi mäso pre  5 mäsožravcov. No z vajec ktoré jedna sliepka znesie sa naje neporovnateľne viac vegetariánov. Z toho vyplýva, že by bolo menej trpiacich sliepok ktoré by potrebovali menej hektárov pôdy a táto pôda by sa dala využiť na pomoc hladujúcim( k tomu sa však dnešný človek asi „nezníži“). Podobne je to aj u kráv, pretože existujú kravy určené len na mäso.

Teda ak by sa zvýšil počet vegetariánov, znížilo by sa množstvo trpiacich zvierat( u hydiny a hovädzieho dobytka, u ostatných zvierat ostatných by kleslo na minimum), je možné že pri menšom počte chovaných zvierat by sa zlepšili ich životné podmienky, znížilo by sa zaťaženie Zeme, pomohlo by to riešiť hladomory, eliminovali by sa mnohé civilizačné choroby a viac mi už nenapadá tak tu dám atď. To sú myslím dostatočné dôvody na výrazné obmedzenie konzumácie mäsa.

Ivan







Copyright (c) 2000-2008 Vegetarian.cz