receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Milá redakce,

Proč jsem se stal vegetariánem já? Bylo to před deseti lety když mi bylo dvacet, už několik let před tím jsem „rebeloval“, ovšem kdo má silně „masožroutskou“ rodinu jako já pochopí, že rozhodně nic snadného to není, obzvlášť když vás neberou jako pouhého exota, nýbrž jako zrádce rodinných tradic.

Maso jsem jíst přestal ani ne tak kvůli nekonečné lásce ke zvířatům , jako spíše jsem nechápal proč já, který si nárokuje právo na život, ho mám jiným upírat, zdravotní pozitiva vegetariánské stravy jsem považoval pouze za druhotnou záležitost, jakožto fakt že i spousta historických i nynějších velikánů (filozofů, fyziků, mystiků atd.), zkrátka těch kteří používali mozek, byli se svými důvody taktéž vegetariáni – taková věc každopádně dodá oporu … Dnes vegetariánství a celkově ochranářský přístup ke zvířatům a vlastně i celé planetě považuji za základ morálky, nemůže člověk přeci býti dobrým, má-li na rukou krev zavražděných zvířat kterými se živí či je jinak využívá…, byť by jinak byl málem svatý, nebo něco v tom smyslu J.

S pozdravem Radek N.


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE