receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

ráda bych přispěla se svojí troškou do mlýna v diskusi okolo energie potravin. Studuji neustále různé zdroje informací a postupně jsem došla k závěru, který sdílím s řadou dalších jedinců, že potraviny tělu nedodávají jen chemikálie, jak nám tvrdí oficiální věda, ale i jemnohmotnější substanci, která je dle systému nauky nazývána čchi, prána, éter, orgon, atd. Podíl této substance klesá po vytržení rostliny či utržení části rostliny, s dalším skladováním a zpracováním. Instantní produkty už jsou v tomto směru zanedbatelně přínosné.

Taktéž technologie zpracování je pro hladinu prány zásadně důležitá. Mimo syrový stav je ideální je tepelné zpracování na ohni, přijatelný je ještě ohřev plynem, na rozhraní je teplo pocházející z elektrické energie, zcela degradující je mikrovlnný ohřev. Obsah prány silně závisí i na hustotě lidmi vytvořeného elektromagnetického záření v místě výskytu potravin.

Měření biologické aktivity potravin není žádné sci-fi. Dá se vyhodnotit moderními vědeckými metodami jako "biofotonika" (Technická univerzita Vídeň), která měří emise biofotonů sloužících buňkám k dorozumívání, nebo stanovením hodnoty P (Zemědělská univerzita Vídeň), která charakterizuje potenciál elektronů působit redukčně, čili antioxidačně. Bohužel tyto parametry nemůže výrobce nikdy u produktů uvádět, protože se jejich hodnota mění doslova s každou hodinou strávenou na pultu. Preference čerstvých potravin z bio produkce a jejich nedevastující zpracování je tedy jedinou možností, jak se v tomto směru dobře zajistit.

Se srdečným pozdravem

Zdenka Pšeničková, Pardubice





Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.