receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Vegetariánkou jsem se stala asi v 15-ti letech. Důvod byl jednoduchý. Mnoho mých kamarádů bylo vegetariány, tak jsem to zkusila také. Z počátku mě ani nezajímalo, proč se ostatní těmi vegetariány staly.

Po delší době. Po mnoha hádkách s rodiči, že maso prostě jíst nebudu, jsem se o problematiku zvířat začala zajímat. To už ale mnoho mých kamarádů přestalo těmi vegetariány být. Móda byla pryč.

V jakých podmínkách se "hospodářská" zvířata narodí, žíjí jsem věděla. Přišlo mi to normální.

Chyba.Mám babičky z vesnice. Ale za jakých podmínek jsou zvířata zabíjena. Všechno to utrpení a strach, který musí prodělat. Podrobnosti se mi nechtějí vyprávět. Myslím si, že je každý zná. To, že "lidé" masožrouti berou zvíře jako kus něčeho, co jim slouží k potravě a vůbec je nezajímá, že to "něco" cítí jako mi. Tato skutečnost mě velice trápí. Je to asi 3-4 měsíce, co jsem se stala vegankou.

Trvalo mi dlouho se k tomu odhodlat. Můj přítel je veganem rok a půl. Náhle se mu ztratily všechny příznaky alergie na zvířecí srst. Ale po přečtení jednoho článku, kde se psalo o živočišných přisadách: masokostní moučka, telecí žaludky-sýry, krev-jogurty,... do jídel, jsem přestala používat jakékoliv jídlo s živočišnými přísadami.

Nyní nakupuji s papírkem v ruce, kde mám vypsané živočišné přísady skrývající se pod zázračnými písmeny E...

Přeji všem lidem, aby jednou konečně prohlédli a přisli na to, že život může existovat i bez utrpení ostatních.

Martina Zitková


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE