receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Ráda bych reagovala na dopis Gity.

Milá Gito, promin, ale tebe neuznávám jako vegetariána ani člověka, který cítí se zvířaty. Jesti si myslíš, že kuřata a ryby netrpí, než se ti dostanou na talíř, tak jsi na velkém omylu a jsi asi hodně slepá. Možná že chceš být. To jakým způsobem jsou chovány slepice ve velkochovech je strašné.

Ze slepic se stávají kanibalové a chovají se absolutně nepřirozeně. Jejich transport na smrt a smrt samotná také nejsou žádná sranda. Slepice ze nasadí na hák hlavou dolů. Jedou po páse a smrt by měla nastat, když hlava projede vodou v které je el. proud. Slepice ale často zvedne hlavu a pak je zaživa opařená a oškubaná atd. Pěkné, že?

Ryba si plave volně v rybníce, moři nebo řece. Pak přijdou na řadu " mírumilovní ochránci vody" rybáři. Tady už nechci popisovat celou cestu ryby na stůl. Je mi z toho špatně. Mě taky doktoři řekly, že musím jíst ryby. Prý mi chybí jód. Já jsem to odmítla. Pan doktor mi tedy naordinoval jód v tabletách. Sama jsem si ale zjistila, že dostatečné množství jódu je v mořských řasách. Takže tablety rozhodně nepolikám a ryby nechávám plavat. Nevěř všemu, co ti radí doktoři. Jsou málo přístupní novým věcem. Takže se prober.

Martina Zítková


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE