receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den!

Můžu uvést jeden příklad ze života. Naši rodiče nebyli vegetariáni, ale nejedlo se u nás vepřové a hovězí (táta ho u příbuzných jedl, máma ne) a my toto maso jako malí nesměli jíst, když jsme byli s našima u příbuzných, samozřejmě, že nám příbuzní nabízeli, ale naši vždycky řekli, že ne (to se samozřejmě změnilo postupem času, když jsme se tak nějak dostali do "staršího školního věku" tak už to nějak tolerovali.

Ale teď co jsem chtěla říct. Vždycky, když jsme byli u příbuzných bez rodičů, tak jsme vepřové a hovězí jedli, vždycky když jsme byli u babičky jsme se těšili na drškovou a vepřoknedlozelo a byli jsme na ovaru, kde jsme taky vepřové jedli.

Teď jsem dospělá, vepřové a hovězí nejím a uvažuji i o vyřazení ostatního masa, krom ryb, prostě jsem měla základ v rodině, zvykla jsem si na tu stravu a jenom jsem chtěla říct, že ŽÁDNÉHO ČLOVĚKA, ANI DÍTĚ NEDONUTÍŠ, ŽE TOHLE NE. Když bude chtít cestu k masu si vždycky najde a zakázané nejlíp chutná. Vlastně, když jsem vepřové jíst nesměla, tak jsem ho pak hltala a posléze, když už naši nebyli tak přísní, tak jsem si začala dávat radši to bílé.

Asi bych doporučovala, aby dítě maso jedlo, třeba jenom to bílé, které bych kupovala z biochovů, a třeba 2x týdně a vysvětlila důležitost zdravé stravy. Až bude dospělé samo si najde cestu.

S pozdravem

L.


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE