receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitProblematika stravování v mateřských školách v ČR
www.alternativa.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse čtenářů

"Problematika školního stravování dětí ?"

Ahoj,

Jsem vegetariánkou asi 11 roků, nechtěla bych se dnes pouštět do toho, co mě k tomu vedlo. Spíš mě zajímá a znepokojuje jiná věc. Mám dvě děti školou povinné a ty chodí sice vesele do školy, ale po škole mají hlad. A tady je ten problém.

Mají volbu školní jídelny nebo toho co jim nachystám. Ano jde to řešit tím, že jim něco nachystám, ale velice bych uvítala, kdyby i ony mohly jít normálně na oběd jako ostatní děti. Jsou to děti a prostě je jim to někdy líto, chtějí jít s ostatními, jenomže když si já přečtu jídelníček, mohou jít tak nanejvýš jednou týdně. Jsou v nevýhodě a to jen díku tomu, že nejí maso.

Smutné, že? A to k tomu musím přidat školy v přírodě, výlety na víc dnů atd. Tam už není maminka a nastává problém, co teď? Nejet - jet...Bývá mi z toho moc smutno, vlastně jen díky tomu, že jejich rodiče pochopili, proč nejíst maso, stavají se děti jaksi jinými. A nezbává než vysvětlovat a vysvětlovat.

Ano, nejsou zde podmínky pro naše děti, věřte mi je to někdy velmi těžké a znám spoustu rodin, které právě tento problém odradil.

Mějme rádi zvířátka, neubližujme jim, mějme rádi přírodu, pomáhejme jí a neničme si ji. Mějme se všichni fajn.

Ivona


Příspěvky do diskuze "Problematika školního stravování dětí " zasílejte ZDE