receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

zpět na tisk


Soutěž - vaše recepty s fotem soutěží...

Vážení čtenáři, první fotosoutěž pro obohacení vegetariánského jídelníčku, tedy nás Všech :-) je ukončena. Vítězná fota s recepty zaslali a výhru ilustrovaného průvodce Lidským tělem (+ DVD) v ceně 800 Kč

obdrží:

Tereza Vandrovcová za ŠPENÁTOVÉ GNOCCI
za recept jako celek

Marie Pikartová za NUDLE TUDLE
za foto a dobře popsaný postup

Josef Bábik za HOKAIDO SALÁT PRO KATEŘINU
za dobrý nápad

A je tu další pokračování soutěže, jejíž vznik byl inspirovám zasíláním receptů od vás čtenářů. Tentokrát budete soutěžit o knihu:

VELKÁ TURISTICKÁ ENCYKLOPEDIE
díl: JIHOMORAVSKÝ KRAJ

autoři: Vladimír Soukup, Petr David

Poznat to nejcennější z České republiky již není nesplnitelný sen - Velká turistická encyklopedie Vás spolehlivě provede jedinečnými a nezapomenutelnými místy.

Na více než 4 500 stranách, zahrnujících téměř 35 000 hesel a členěných podle krajů České republiky do čtrnácti svazků, Vás Velká turistická encyklopedie seznámí nejen s městy, městečky a vesnicemi, s cennými přírodovědnými lokalitami a krajinnými útvary, s národními kulturními, historickými i technickými památkami, ale i s osobnostmi, které tudy kráčely.

Svazek Velké turistické encyklopedie - Jihomoravský kraj - obsahuje 1555 abecedně řazených hesel a 825 fotografií, dále souhrnná hesla Moravské Slovácko, Víno a Vinice, Hudba a literatura, nechybí ani výčet hlavních rekreačních oblastí, přehled velkoplošných chráněných území, naučných stezek a výběr nejvýznamnějších a nejatraktivnějších lokalit v kraji.

Víte například, že na území Jihomoravského kraje leží naše největší krasové území Moravský kras s největším počtem zpřístupněných jeskyní ? Že lužní lesy při soutoku Dyje a Moravy patří k nejrozsáhlejším v Evropě ? Že hrad Pernštejn je jednou z nejmohutnějších goticko-renesačních pevností na kontinentu ? Že památka UNESCO, Lednicko-valtický areál, skrývá mj. i nejseverněji položený minaret vůbec ? A že v poněkud opomíjené oblasti Bílých Karpat najdeme na rozsáhlých loukách jedny z nejbohatších lokalit orchidejovitých rostlin v Evropě ? A jistě si zaslouží pozornost i metropole kraje Brno s naším největším a nejvýznamnějším výstavištěm, světoznámým motoristickým Masarykovým okruhem, bývalým "žalářem národů" Špilberkem a dalšími památkami.

To vše a mnoho jiného najdete v druhém svazku Velké turistické encyklopedie - Jihomoravský kraj.

Cena - pro členy Knižního klubu 599,- MOC 699,-

Jedinečné kulturně, historicky i přírodně bohaté území České republiky přibližuje Velká turistická encyklopedie ve čtrnácti svazcích, které vycházejí postupně. Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Koupíte na www.knizniweb.cz, v knihkupectví a prodejnách Knižního klubu Hodnotit se bude: např. originalita a nápaditost, ale i kvalita fotografie, takže může vyhrát docela dobře i dobře nafocená vegetariánská klasika.

Vaše soutěžní recepty s fotem zasílejte na redakce@vegetarian.cz

Děkujeme Vám touto cestou za zaslání vašich receptů. Soutěž budeme pravidelně opakovat a v budoucnu budou rozhodovat o vítězi i čtenáři. Pokud tedy nevyhrajete teď s Vaším receptem, může to být i příště:-) Také děkujeme za Vaše nápady, informace o restauracích, prodejnách zdravé výživy apod ...

red

Poznámka: Fotografie receptů zaslané do soutěže budou dále používány redakcí Vegetarian.cz. Vaší účastí v soutěži se vzdáváte svých autorských práv na fotografie, ale to Vy asi rádi :-)