receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


Zpět na literaturu
Zelená distribuce

Vegetariánství - vegánství - zdravá výživa - zvířecí práva

Knihy:

Chránit vše živé - vegetariánství z hlediska buddhismu - již proslulá kniha, která ovlivnila nejednoho člověka, vyvrací tradiční mýty a přináší nové pohledy z důvodů etických, ekologických, zdravotních i ekonomických. Proč Buddha nejedl maso, etické důvody vegetariánství atd.

Brožovaná, 110 Kč. (CAD Press)
Vegánská výživa, čistá a prostá - vegánská bible od amerického doktora dr. Michaela Klapera, rozebírající životní styl bez jakéhokoliv využívání zvířat, součástí knížky je spousta veganských receptů, 60 Kč. (Vega)

Dynamický život - stěžejní kniha programu New start, na téměř 300 stranách rozebírá základní pilíře zdravého životního stylu (pohyb, vzduch, zdravá výživa, atd.) a přináší také mnoho chutných veganských receptů. V 52 stručných kapitolách (jedna na každý týden v roce) získá čtenář řadu moderních poznatků, které se opírají o důležité výzkumy a statistiky. Dynamický život - takový může být i ten náš, jestliže spolu s touto knihou vyjdeme vstříc potřebám těla i duše a tak naplníme své dny zdravím a pohodou. 249 Kč, větší formát, tvrdá vazba. (Advent-Orion)


Zdraví na talíři - chutné a praxí vyzkoušené veganské a vegetariánské recepty restaurace Country Life naleznete v této pěkné, vázané knize. Více než 200 stran, větší formát, vázaná, 195 Kč. (Country Life)


Moderní vegetariánská kuchyně - výborná plnobarevná kniha nejen pro vegetariány, ale i pro další zájemce a milovníky zeleniny a ovoce. Obsahuje klasické i exotické recepty z celého světa v natolik lákavé úpravě, že svou rafinovaností a estetickým vzhledem uspokojí i náročné labužníky. Pro každého, kdo vyzkouší alespoň některé z nich, vegetariánské pokrmy navždy přestanou být druhořadé a opomíjené. Více než 300 stran velkého formátu, vázaná, s přebalem. 399 Kč. (Slovart)


To nejlepší z vegetariánské kuchyně - vegetariánská plnobarevná kuchařka velkého formátu, obsahuje přes 200 recept doprovázených více než 800 barevnými fotografiemi, které zaručují, že vždy dosáhnete dokonalého výsledku. V kuchařce naleznete recepty na populární vegetariánská jídla, stejně tak jako recepty na klasická bezmasá jídla ze všech koutů světa. V úvodu najdete přehled surovin, kterými byste si mohli vybavit spíž, a rady, jak nakupovat a uskladnit čerstvé a trvanlivé potraviny. Více než 250 stran velkého formátu, vázaná, s přebalem. 550 Kč (Rebo Productions)


Vegetariánská kuchyně - vaříme pro dva - pokud chcete mít doma velkoformátovou kuchařku, která přináší desítky vegetariánských pokrmů doprovázených fotografiemi a podrobnými návody k přípravě, kupte si tuhle; výborné předkrmy, výtečná hlavní jídla i vynikající dezerty, tipy na servírování a návody na vaření, včetně desítek barevných fotografií. 100 stran velkého formátu, brožovaná, 99 Kč. (Rebo Productions)


Vegetarián - labužník - desítky a desítky nápaditých a jednoduchých bezmasých jídel v této útlé knížce vám mile rozšíří jídelníček, více než 60 stran, brožované, 59 Kč. (Pavla Momčilová)


Hlas pro jinou tvář - výroky velkých světových osobností na adresu zvířat a vztahu člověka ke zvířatům ukazují, že již od dávnověku zápasí v člověku etika se zlem. V této knize naleznete desítky a desítky citátů a výroků od osobností minulých i současných, směrnice na ochranu zvířat, doplněno ilustracemi. Více než 70 stran, brožované, 99 Kč. (Animal Globe)


Osvobození zvířat - legendární kniha od Petera Singera, povinnost pro každého vegetariána/vegána či milovníka zvířat, s předmluvou Erazima Koháka, cena do 200 Kč (bude v prodeji během dubna - Práh)


Pět Tibeťanů - Zdravá kuchyně pro labužníky - program zdravého životního stylu, kniha rozepisující se o vegetariánství a uvádějící spoustu chutných receptů, založených na tibetské kuchyni upravené do našich podmínek, v praxi vyzkoušená zkušenými kuchaři. Spočívá na doporučeních dělené stravy pro přípravu jednoduchých, energii šetřících jídel, z bestselleru Pět Tibeťanů a na doporučeních indické ajurvédy a Harmonického stravování. Více než 260 stran, brožovaná, 130 Kč. (Pragma)


Vychutnej život! - nádherná kniha, která nás zavede do zdravého životního stylu, který je šetrný ke zvířatům, k přírodě, k lidskému zdraví. V této knize autor předkládá ucelený soubor poznatků o výživě, ale i zakomponováním těchto poznatků do širšího eticko-ekologického povědomí. Nepřehlédnutelnou součástí publikace je i její celkové zpracování, díky doplňujícím grafům, spoustě barevných fotografií a výborné grafice. Kniha obsahuje také spoustu výborných rostlinných receptů. Vázaná plnobarevná kniha, více než 200 stran, které stojí za to mít doma, 290 Kč. (Advent-Orion)


Eva Veškrnová: Jeviště života - příběh známé herečky a pěvkyně, která se ze zdravotních důvodů dala na zdravou výživu, začala nový list svého života a stala se nadšenou a vytrvalou propagátorkou zdravého životního stylu a cestě k radosti, zdraví a všemu, co s tím souvisí. Více než 300 stran, vázaná, bohatý receptář obsahuje recepty na neuvěřitelných více než 750 !!!!! veg. receptů!! 290 Kč. (Advent-Orion)


MUDr. Igor Bukovský: Miniencyklopedie přírodní léčby - autor, známý a uznávaný odborník a vegetarián, v této knize nabízí své poznatky a recepty na léčení různých běžných i civilizačních nemocí, od chřipky přes záněty až po cukrovku a osteoporózu. Více než 140 stran, brožovaná, 110 Kč. (Advent-Orion)
Brožury:

Manuál zvířecích práv - příručka pro vegetariány, vegány a zastánce práv zvířat, 15 Kč


Vege kuchařka - spousta chutných vege receptů, 20 Kč


Vegetariánská kuchařka Mňamka - další a větší spousta vege receptů, 30 Kč


Život v hojnosti v nastávajícím věku stromu - zelené vegánství jako životní styl, 25 Kč


Kdo, kde, kdy, jak a proč vegán - informační brožurka, 5 Kč


Vegánská punková kuchařka - chaotická d.i.y. kuchařka, 15 Kč


Trička

Trička jsou po 160 Kč, mají dvou nebo tří barevný tisk na bílém či světlém podkladu, motivy:

Vegetariánství jako životní styl

Go Vegan

Go Vegetarian

Zvířata jsou moji přátelé a já své přátele nejím

Světový den vegetariánů - 1. října

Arkangel - for Animal Liberation

Ostatní:

Zdravě do nového tisíciletí - vegetariánský stolní kalendář na rok 2001, obsahuje recepty na chutné veg. jídla vč. fotografií, úvod o vegetariánství atd. 70 Kč


Placky:

Placky mají průměr 25 mm, stojí 25Kč, motivy:

Animal Liberation Front, Animal´s Liberation, , Food Not Bombs, Go Vegan, Go Vegetarians! (znak V), Go Vegetarians! (s mrkví), Chráním práva zvířat, Kožich (přeškrtlý), Maso je vražda, Mc Bastard (zkřížené hnáty), Mc Garbage, Meat Is Murder, Stop Animal´s Killing, hvězda s tlapkou a pěstí (zvířecí práva, )

Kožich - přeškrtlý - průměr také 50 mm za cenu 40 Kč

Publikace zasíláme na dobírku (+70 Kč), u objednávek za 2000 Kč a výše neúčtujeme poštovné. S každou objednávkou za 500 Kč a výše posíláme zdarma dárek - časopis.

Objednávejte na adrese:

Zelená distribuce

P.O.Box 22

54401 Dvůr Králové n. L.

Tel. 0608 - 378 478, příp. soukromé číslo 0439-732926 (16-19h)

E-mail:

zelena.distribuce@quick.cz

zelena.dis@post.cz