receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Computer 99

Internet magazín 5/2001

Mladý svět 13/2001

ČESKÝ ROZHLAS 1 Ižurnál


www.novinky.cz


on-line magazín deníku PRÁVO & portálu Seznam.cz dne 9.10.2003

Vegetarián.cz

Stát se za minulého režimu vegetariánem nebylo jednoduché. V době zvyšování živočišné výroby ignorování masných výrobků téměř zavánělo disidenstvím a navíc kromě jiného zboží chyběly v obchodech i speciální vegetariánské potraviny. I v dnešní době je však vegetariánství z velké míry signálem jiného způsobu života, než jakým žijí "masy".

Důvodem vzniku webu Vegetarian.cz na počátku roku 2000 byl z pohledu jeho autorů nedostatek informací o tomto druhu stravování, nepravdy obecně tradované a nabídka nejnovějších informací a poznatků. Nejdříve se zde objevil seznam restaurací a prodejen vhodných pro vegetariány a poté se již server postupně rozšiřoval do současné podoby. Dnes zde kupříkladu najdete recepty s originálními fotografiemi jídel nebo zajímavosti a nejnovější medicínské poznatky z oblasti zdravé výživy.

K dispozici je i celá kniha Stop nemocem Tomáše Husáka. Pravidelně jsou navštěvovány i stránky se seznamem druhů zeleniny a ovoce, kde každý druh má vlastní stránku. Největší zájem čtenářů je o exkluzivní rozhovory s vegetariánskými osobnostmi. "Vzhledem k tomu, že nebylo jasno, která z osobností je vegetarián, zvolili jsme formu obsáhlých rozhovorů, ve kterých se čtenářům zpovídají proč se rozhodli stát vegetariány," dodává L.V. z webu Vegetarian.cz.

HODNOCENÍ: grafika (4/10), obsah (8/10)