receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Druhý chod (3 týdny poté ...)


Dva měsíce vegetariánem

Druhý chod laktovegetariánský - pohled z druhé strany

Před dvěma měsíci jsem náhodou pronesla před svým spolužákem, že ze mě bude za chvíli vegetarián. Tím to všechno začalo.

Zašli jsme za panem ředitelem a požádali ho o zavedení druhého vegetariánského jídla ve školní jídelně. Návrh byl přijat a úspěšně zrealizován.

Nejvíce obdivuji nadšení vedoucí školní jídelny, které tím přibylo plno práce. Jsem jí velmi vděčná, protože tyto jídla jsou velmi chutná. Po celé dva měsíce mám pocit, že se zatím nestalo, že by se nějaké jídlo opakovalo. Mám ráda, když je jídelníček pestrý.

Vegetariánská jídla jsou zdravější než normální. Moc mi chutná zelenina, takže i po této stránce je pro mě vegetariánský oběd lepší než normální. Ne, že bych od té doby maso nejedla, ale rozhodně ho jím méně. Tyto obědy jsou pro mě určitě důležitým krokem kupředu. Také mám mnohem lepší pocit než po klasickém "těžkém" obědě.

Mile mě překvapilo jak jsou nadšení ostatní studenti. Ze začátku jsem měla pocit, že nás bude velmi málo, ale teď jsem zjistila, že občas je i 200 vegetariánských jídel a všichni jsou moc spokojení.

Tímto článkem bych chtěla hlavně poděkovat všem, díky kterým můžu tyto obědy jíst.

Eliška Sládková

Gymnázium Strakonice