receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz



Rostlinná výživa pro psy a kočky

Je možné krmit psy či kočky vegetariánsky?

Kočkám i psům lze dávat vegetariánskou či veganskou stravu, i když nejsou přirozenými býložravci (psi jsou všežravci a kočky masožravci).

Kočky i psi sice patří druhově mezi masožravce, to ale není směrodatné – například pandy, ač také druhově masožravci, se živí prakticky pouze rostlinnou stravou. Kočka ani pes by v přírodě nikdy nepozřeli většinu to, co obsahují běžné konzervy se zvířecím krmením.

Kočkám je třeba zajistit ve stravě aminokyselinu Taurin, která je součástí svaloviny. Tato aminokyselina se v současné době již běžně syntetizuje a přidává se i do většiny běžných druhů kočičí výživy. I vegetariánským kočkám je třeba zajistit přítomnost Taurinu ve stravě. Jeho nedostatek může vést ke ztrátě zraku, nervovým poruchám až smrti.

Novinkou na českém trhu jsou výrobky, které uvádí na trh společnost DNM import - export s.r.o. jako kompletní program výživy pro psy a kočky, vyrobený pouze z rostlinných a minerálních zdrojů, vyvinutý a vyrobený bez testů a pokusů na zvířatech. Nové výrobky AMI pro kočky taurin obsahují, stejně jako vitamín A a kyselinu arachidiovou. Domníváme se proto, že mnoho vegetariánů tyto výrobky uvítá pro své domácí mazlíčky.

Více informací jako např. obsah vitamínů a minerálů, doporučené denní dávky apod. najdete na stránkách DNM import - export s.r.o. www.aminews.cz.

PR článek