receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Proč bez kapra ?

Vánoce bez kapra

Vánoce by měly být především svátky míru a pokoje. Neměli by se měnit v rituál, při jehož příležitosti obětujeme statisíce životů zvířat, a to ještě tak drastickým způsobem. Zbytečné a masovostí oslav znásobené utrpení kaprů by nemělo být ospravedlňováno slovy o tradici, kterými se snažíme maskovat lhostejnost.

Vánoční tabule

Napište nám, jaká byla nebo letos bude Vaše Vánoční tabule. Svým nápadem možná budeme inspirovat, ty kteří váhají, ale neví jak. Můžeme také oslovit naše přátele, známé, spolupracovníky a nabídnout jim něco jiného. Nejlepší příspěvek bude ohodnocen dárkem.

Zde je možno odeslat Váš tip..

Kapr je u nás považován za tradiční vánoční jídlo již několik desítek let. Pro většinu lidí se stal symbolem Vánoc stejně jako cukroví, dárky nebo jmelí. Snad proto jen málokoho napadne přemýšlet nad utrpením, které v tomto období statisícům kaprů způsobujeme.

Kapr je na mnoha místech ve světě, zvláště pak na východě Země, brán jako posvátná ryba. Traduje se, že v těle kapra přebývají duše předků.


Zkuste letos prožít Vánoce v míru s přírodou a darujte život kaprům tím, že si je nekoupíte. Uvědomte si, že za každého prodaného kapra bude příští rok vyloven další, kterého čeká stejně drastický osud jako ty již prodané.

!!! ZBAVME SE TRADICE, KTERÁ UBLIŽUJE!!!