receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czBiosféra

(Vše pro zdravý život).Biosféra je nový internetový obchod, který nabízí "pod jednou střechou" sortiment produktů zdravého životního stylu - viz. jejich motto "vše pro zdravý život". Nabídka zahrnuje především potraviny a nápoje se zaměřením na Bio produkty (kromě masa a masných výrobků),Všechny objednávky nad 600,- Kč mají poštovné ZDARMA! další významnou částí tohoto obchodu je přírodní rostlinná kosmetika a také ekodrogerie. Naleznete zde doplňky výživy, a i u těch je výběr sortimentu v souladu s novými trendy v této oblasti. Jedná se především o tzv. greenfoods , které můžeme chápat jako přírodní alternativu běžně prodávaných syntetických vitamino - minerálních doplňků. Zajímavou nabídku tohoto internetového obchodu završují odšťavňovače a vodní filtry. Připravili jsme pro Vás rozhovor s panem Martinem Tesařem, abychom se o Biosféře dozvěděli něco více ...

Vegetarian.cz: Pro jakou oblast zákazníků je váš internetový obchod určen?

Martin Tesař: Náš sortiment potravin sleduje jednak běžnou nabídku zdravé výživy a Bio produktů, zároveň se snažíme přinášet různé novinky v této oblasti. Vybere si tedy zákazník, který hledá základní Bio suroviny, stejně jako maminka, která koupí dětem Bio čokoládu nebo oříškové máslo. Velký význam přisuzujeme tepelně nezpracovaným potravinám (kromě těch běžných nabízíme např. dva druhy nepasterizovaných černých oliv).

Vegetarian.cz: Můžete se pochlubit ve vaší nabídce nějakou další originalitou jako je námi uveřejněná vtipná kaše?

Martin Tesař: Například naší specialitou jsou konopné produkty - tedy konopné semínko a panenský konopný olej - o jejichž výjimečných výživných vlastnostech se ještě určitě budeme mnoho dozvídat. Tady je na místě zdůraznit, že se jedná o odrůdy konopí, které jsou oficiálně schváleny EU pro zemědělskou výrobu a neobsahují omamné látky. Tato rostlina má neuvěřitelně široké využití, přičemž její "drogová" image bohužel občas vyvolává nedůvěru. Jen pro představu, z jednoleté sklizně hektaru konopí se vyrobí několikrát více papíru než z hektaru lesa. Ten přitom roste desítky let! Sami používáme konopný papír pro tisk faktur a dalších dokumentů.

Vegetarian.cz: Nyní blíže k vlastním prodejním stránkám …

Martin Tesař: Co se týče samotných služeb internetového obchodu, považujeme za standard nabídnout fotografii u všech výrobků, včetně nezbytných informací o váze, složení a původu. U velké části produktů ale přidáváme podrobnější popis, často založený na vlastních zkušenostech s daným výrobkem. Své komentáře mohou přitom přidat i samotní zákazníci. Touto cestou chceme maximálně využít možnosti služeb nakupujícím, které prodej na internetu nabízí.

Vegetarian.cz: Když si u Vás zákazník nakoupí, jak a kdy zboží obdrží domů?

Martin Tesař: Zboží zasíláme výhradně expresní poštou a zákazník jej obdrží druhý den po své objednávce (popř. po připsání platby na účet). Vzhledem k tomu, že posíláme i potraviny, tato služba se jeví pro zákazníky jako maximálně vyhovující.

Vegetarian.cz: Pokud nám to prozradíte, co bylo hlavním důvodem pro vznik obchodu?

Martin Tesař: K založení e-shopu www.biosfera.cz vedl samozřejmě náš zájem o zdravý životní styl a stravování, přičemž velkou inspirací byly nové zahraniční trendy v této oblasti. Zejména samotné možnosti nákupu na internetu, nadšení pro syrovou - živou stravu, čerstvé šťávy, Bio produkty a greenfoods. Velkou roli hraje také vědomí toho, že samotným výběrem potravin a produktů denní spotřeby přímo ovlivňujeme podobu a kvalitu našeho prostředí. Můžeme se všichni radovat, že trend ekozemědělství a racionální výživy stále sílí, přičemž v této oblasti máme ještě co dohánět. Měli jsme několikrát příležitost se přesvědčit, že na poli eko zemědělce se "zalévá potem a hnojí láskou". Tato teze, i když s nadsázkou doopravdy vystihuje jejich práci. Když to vidíte na vlastní oči, certifikát Bio už pro vás není tak abstraktním pojmem a získáte důvěru.

Vegetarian.cz: Občas se i u nás objevují výrobky s označením Fairtrade nebo Transfair, tedy s certifikací, kterou uděluje instituce FLO (Fairtrade Labeling Organization International) v německém Bonnu, našli jsme je i ve vašem obchodu …

Ano, naší nabídce se již objevilo také pár výrobků s certifikátem "Fairtrade". Je to dobrá příležitost, jak mohou vzdělaní obyvatelé vyspělých zemí přímo ovlivnit situaci chudých oblastí, odkud pochází významné množství potravin. Projekt Fairtrade (čestný obchod) zajišťuje, aby zemědělci a výrobci potravin v zemích třetího světa byli za svou práci náležitě ohodnoceni, aby nedocházelo k vykořisťování lidí ani přírody. Fairtrade také vylučuje práci dětí. Vynaložené finance navíc zajišťují, aby zemědělská výroba probíhala v rámci trvale udržitelného rozvoje, což v případě snahy o maximálně levnou produkci není možné. Sortiment takto certifikovaných produktů nadále rozšiřujeme.

Vegetarian.cz: Děkujeme za rozhovor. Tak to byl Martin Tesař z Biosféry a našim čtenářům prozradíme, aby ještě neutratili všechny peníze za dárky, protože Biosféra má pro ně mimo soutěže na vegetarian.cz i vánoční překvapení :-)