receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

zpět na tisk


Tramvaj do stanice Bio

Pozorujete rádi z jedoucí tramvaje dění v pražských ulicích nebo všelijaké nové či staré obchůdky, které stále přibývají po Praze? Pak si určitě všimnete nové Bio prodejny se zdravou výživou, která byla otevřena v únoru tohoto roku přímo na zastávce tramvaje Křižíkova (tram. č. 8, 12, 24).

Bio prodejnu Alpena Natura si otevřeli manželé, kteří měli nejprve v plánu zaměřit sortiment především na kozí a ovčí sýry. Ti z vás, kteří nesmí jíst mléčné výrobky a jsou na ně alergičtí, zde naleznou široký výběr čerstvých kozích sýrů a jiné kozí výrobky - mléko, jogurty, kefír, syrovátku nebo máslo a čerstvé ovčí sýry, mléko nebo jogurty. Oba z majitelů vám rádi poradí, jaký sýr je vhodný k určitému pokrmu, čím je specifický, odkud pochází (sýry jsou převážně z Holandska , Slovenska, ale i z několika českých farem) a dokonce vám i nakrájí tolik sýra, kolik si jen budete přát. Navíc zde každý den můžete ochutnat nějakou "bio mňamku", např. bio sušenky z různých ingrediencí, zeleninové, ovocné nebo bylinkové šťávy v bio kvalitě, bio fairtrade čokoládu nebo různé druhy čerstvě vyráběných pomazánek. K dostání jsou i výrobky pro bezlepkovou dietu, dia výrobky nebo výrobky speciálního programu DIET + pro redukční dietu.

Jestliže zrovna nemáte čas na posezení s přáteli u dobrého oběda, nebojte se nakouknout do Alpeny, objevíte několik druhů ručně vyrobených obložených baget, bulek, kapes a nebo vynikající celozrnnou pizzu (zeleninová s ananasem nebo žampióny). Všechny jsou vegetariánské, plněné z větší části zeleninou, popřípadě rostlinnými uzeninami, tofu, sojovými výrobky nebo kozími sýry. Desert, kterému se občas po obědě neubrání nikdo z nás, si odtud můžete také odnést - v chladícím pultíku jsou vždy čerstvé čokoládové a ořechové muffins, meruňkové, tvarohové, švestkové, višňové nebo borůvkové koláče, všechny slazené fruktózou, bezvaječné a jiné neodolatelné sušenky, vyráběné ručně ze sezamových, ovesných, lněných semínek, ochucené medem či fruktózou. Náročnější gurmáni si mohou mezi dřevěnými regály vybrat také bio slané pečivo v podobě bramborových lupínků, špaldových tyčinek, různých keksů nebo oříšky.

Maminky ocení výběr ze zeleninových nebo ovocných přesnídávek pro děti od dodavatele dětské výživy Holle nebo Hamánek, anebo rýžové, mléčné či celozrnné kaše od téhož dodavatele. Přímo ve zdravé výživě Alpena Natura seženete i vybrané druhy čerstvého ovoce a na přání vám bude vyroben dárkový koš z bio potravin.

Alpena Natura - Zdravá výživa - Bio Potraviny

SOKOLOVSKÁ 93 Otevírací doba:

186 00 Praha 8 - Karlín PO - PÁ 8.00 - 18.00

METRO B + tramvaj Tel./fax.: 220 511 609

stanice KŘIŽÍKOVA e-mail: alpenanatura@seznam.cz

V prodejně přijímají kromě hotovosti i stravenky a všechny druhy platebních karet.

red ZK