receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czCountry Life - zajímavý projekt

Průzkum: Jak deset nevegetariánů jíst "sójově" zkoušelo…

18.11.2002, Praha: Se zajímavým projektem testování sójových produktů značky Provamel v reálných podmínkách spotřebitelů přichází síť vegetariánských restaurací a prodejen Country Life. Společnost chce tímto osvětovým projektem s názvem "Jak deset nevegetariánů jíst "sójově" zkoušelo…" ukázat, že vařit racionálně může každý z nás.

"Projekt testování jsme se rozhodli realizovat, protože u nás stále panuje určitá skepse týkající se uplatnění zdravé výživy v každodenním životě," říká Pavel Smolka, marketingový vedoucí společnosti Country Life. "Vybraní lidé, kteří nejsou vegetariáni, budou mít možnost zjistit, že racionální strava je nejenom prospěšná pro naše zdraví, ale i výborně chutná, nabízí širokou škálu pokrmů a její přípravu zvládne každý bez problémů," dodává Pavel Smolka.

Deset respondentů - nevegetariánů bude v týdnu od 25. listopadu zkoušet ve vlastních domácnostech pět různých produktů značky Provamel (nápoj, jogurt, dezert, smetana, margarín). I když se tyto produkty dají použít při přípravě běžných jídel, testující budou mít k dispozici i speciální "Receptář" od Country Life. Ten obsahuje několik inspirujících nápadů a doporučení pro přípravu chutné snídaně, svačiny i hlavního jídla.

Zkušenosti s produkty a vařením budou respondenti průběžně zaznamenávat do speciálních dotazníků, které budou v závěru projektu vyhodnoceny. "Údaje z průzkumu dáme k dispozici médiím a dalším subjektům, jejichž snahou je vzdělávání veřejnosti v oblasti zdravé výživy," říká Pavel Smolka.

Dalším krokem ke zvýšení informovanosti veřejnosti jsou pravidelné ochutnávky sójového mléka a kurzy "zdravého vaření" v prodejnách a restauracích Country Life.