receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Úspěšný den vegetariánů v Blansku

Jak jsme vás před nedávnem informovali, uspořádala společnost Jóga v denním životě Blansko, ve spolupráci s klubem Ulita 1. října "Den vegetariánů".

Hlavní akce se konala na Náměstí republiky od dvanácti hodin. Probíhala zde ochutnávka vegetariánských jídel.

Společnost EUROBI připravila za účasti šéfkuchaře pana Koudelky vegetariánskou čínu s ROBI bílkovinou. Průběžně byla podávána čína zájemcům a každou celou hodinu připravovali dva šéfkuchaři ROBI salát a další jídla přímo na místě z čerstvých surovin. Součástí akce byla i příprava tradiční indické kuchyně, kterou zajišťovali kuchaři ze střediska JDŽ Střílky. Z indické kuchyně nabízeli sladké kuličky, halvu a jako hlavní jídlo sabži ze zeleniny a brambor. Při akci bylo rozdáno asi 600 - 700 porcí, 350 barevných kalendářů s recepty a informační materiály České společnosti pro výživu a vegetariánství:

- Vegetariánství a děti

- Několik informací o vegetariánství

- Prohlášení ČSVV

- Výživová doporučení

- Zpravodaj CSVV za I. čtvrtletí 2002

leták společnosti Nesehnutí "Jídlo bez krutosti".
Zaslechli jsme na akci:

Žáci škol mezi sebou …."vaše třída nám snědla ty bílé kuličky…", …"ta čína je vynikající, nikdy bych nevěřil, že vegetariánská strava je tak dobrá…", …od vegetariánů kalendář..nikdy…" (pravděpodobně majitel masny :-).


Den vegetariánů pokračoval večer v klubu Ulita, kde byla beseda s Ing. Eliškou Škvařilovou, autorkou nové kuchařky: Jak péci cukroví, pečivo a moučníky.

Součástí besedy byla prezentace našeho serveru (web byl promítán na plátno s odborným komentářem). Na závěr besedy tři vylosovaní účastníci obdrželi trička serveru vegetarian.cz s motivem Dne vegetariánů.


Redakce děkuje touto cestou organizátorům za úspěšnou akci a také za prezentaci našeho serveru.