receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czKosmetika ...?

Možná víte nebo nevíte, že prášky na praní a kosmetika jsou různým způsobem testovány na zvířatech. Převážně na králících.

Ti jsou nuceni jíst prací prášky, do očí jim kapou šampóny a jiné přípravky proto, aby se zjistilo, zda to nám, lidem nebude dráždit pokožku. Představme si tedy, kolik se za úsměvem jedné namalované slečny může skrývat utrpení (ale také nemusí). U léků testovaných na zvířatech ještě (snad) obstojí argumenty o nezbytnosti pro lidi, ale u kosmetiky? Přitom existuje dostatek alternativních výrobků. Tím, že je budeme kupovat snížíme počet výrobků testovaných na zvířatech.

Všímejme si tedy pozorně zda výrobce uvádí, že výrobek není testovaný na zvířatech. Zde je, ale třeba upozornit, že někteří výrobci si uvědomují poptávku po produktech netestovaných na zvířatech a uvádí na svých výrobcích různá loga králíčků, či želvy nebo text typu „Netestováno na zvířatech.“ Zde si musíme dát pozor! Jde někdy o nepravdu a pro ně lacinou reklamu s cílem nalákat více zákazníků.

Jako příklad výrobků, kde se toho bát nemusíme, jsme pro Vás, vybrali společnost Lavera.


Společnost Lavera nabízí velký výběr čistě přírodní kosmetiky v biokvalitě a je 100% bez chemikálií, dermatoligické testy se provádí pouze na dobrovolnících a není testována na zvířatech. Výrobky Lavery si můžete zakoupit i na internetu a to např. na bharat.cz biosféra.cz edenshop.cz

Záruky lavery:

- rostlinné suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou certifikovány podle přísných směrnic pro biologické pěstování INAC/ECOCERT

- výrobky neobsahují parafín, silikon, vazelínu ani jiné ropné produkty, které jsou pro lidský organismus cizí

- kosmetické přípravky lavera neobsahují žádné syntetické konzervanty, emulgátory, barviva a parfémy

- výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, lavera také nepoužívá suroviny z mrtvých zvířat

- transparentní výrobní postupy a plná deklarace všech použitých surovin

- ekologie výroby a recyklovatelnost všech obalů

Vánoční novinkou 2005 od lavery je originální sprchový a koupelový gel Body SPA s originální vůní: Vánoční čokoláda, Pečené jablko, Med a vanilka.

Všechny receptury odpovídají přísným regulím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku (BDIH) a kromě řady Mléko a Med mají také atest "Vegan Society".