receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz                   Podzim s vegetariánem ...

O posílení přirozené imunity.

Přestože podzim ještě podle pohledu z okna nezačal. Ráno se už pomalu ochlazuje a možná nastal čas vzpomenout si na náš imunitní systém.

To platí i pro nás vegetariány. Můžeme být sice klidní, správně složená vegetariánská strava je zárukou dobrého zdraví i v chladných podzimních dnech. Ale kdo je připraven, není ohrožen :-)

A tak zůstává například stres a další faktory. Kvalita ovzduší, kvalita pitné vody mimo domov, (poznámka: doma ji můžeme přefiltrovat).

Tyto faktory, včetně nevyvážené vegetariánské stravy, nám s podzimem mohou způsobit nepříjemnosti z nichž nejmenší je kašel, nachlazení apod. A stres, ten má v dnešní uspěchané době posunuté hodnoty. Příčinou stresu může být i rozdílné stravování členů rodiny.

Skutečný stres pokládá většina za klid a extrémní stres za obyčejný stres. Skutečné uvolnění a klid jsou vzácné chvíle.

Energii získanou v létě sice ještě máme, ale právě teď nastal čas na posilování přirozené imunity našeho těla. Sáhnout po chemických látkách předepsaných lékařem je jednoduché, ale má to svoje ale. A tak by měla tato možnost být až na posledním místě.

autor pastelu: Jana MačkováNa podzim se tedy mimo jiné budeme na vegetarian.cz věnovat podrobně tématům, které jsou u vegetariánské stravy označovány jako rizika - v případě nevyvážené vegetariánské stravy. Například: Jak nahradit nenasycené mastné kyseliny typu omega, vitaminu B12, železu, zinku, přebytku či nedostaku vápníku. Probereme trh s potravinovými doplňky vhodnými pro vegetariány. Dozvíme se, jak odstranit podzimní a zimní deprese, jak správně sedět u PC či jak zmírnit přetěžování našich očí.

Chtěly bychom, každé jednotlivé téma rozebrat, do hloubky a společně s odborníky Vám nabídnout nejlepší současné informace a řešení. Těšíme se i na spolupráci s Vámi čtenáři.

Vegetarian.cz - zde to jsou z větší části pravě čtenáři jako autoři. Snad společně postupně vytvoříme i jídelníček (skladba potravin pro posílení zdraví), který by mohl být pomůckou začínajícím vegetariánům či těm, kteří omezují (ať už z jakýchkoliv důvodů) živočišné potraviny. Jídelníček by mohl být použit v připravovaném seriálu "Jak začít, krok za krokem?".

Pokusíme se tedy, jak je psáno v záhlaví tohoto článku, o posílení přirozené imunity. A snad i o malý návod na dosažení zdraví a harmonie v celém organizmu.

                  pěkné podzimní dny Vám přeje

redakce Vegetarian.cz


Pastel podzimního listu - autorka Jana Mačková (vegetariánkou je 15 let)