receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
zpět na tisk


Přední producent bezmasých výrobků v ČR.

Společnost TIVALL, mezinárodní výrobce vegetariánských potravin a bezmasých produktů, člen nadnárodního koncernu Nestlé, chystá v Krupce na Teplicku novou továrnu.

V první fázi připravuje, že proinvestuje více než 670 milionů korun a zaměstná 150 lidí. Zástupci Tivallu předpokládají, že společnost bude výrobu v Česku dál rozšiřovat, počet nových pracovních míst by se tak mohl až zdvojnásobit. Celková investice Tivallu by mohla v budoucnu postupně dosáhnout až ke třem miliardám.


O společnosti Tivall

Společnost Tivall byla založena v roce 1986 a dnes patří mezi přední producenty bezmasých výrobků. Jejími produkty jsou nutričně vyvážené vegetariánské potraviny (masové náhražky) a potraviny na zeleninové bázi. Zaměřuje se zejména na mražený a chlazený sortiment, se kterým prorazila nejen na domácím izraelském trhu, ale také na evropských trzích.

Své výrobky zde úspěšně dodává do největších maloobchodních řetězců, jakými jsou například Tesco, Sainsbury, Morrisons, Asda, Albert Heijn a Delhaize. V Nizozemí, Izraeli, Německu, Švédsku a Itálii je Tivall lídrem na trhu. Ve Velké Británii a Belgii se stal klíčovým dodavatelem výrobků prodávaných pod vlastními značkami maloobchodů.

ED