receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Vylosování soutěže o knihu
POSVÁTNÁ MÍSTA
Magický zeměpis planety Země

Dnes 4.11.2008 byla vylosována soutěž o knižní novinku, POSVÁTNÁ MÍSTA - Magický zeměpis planety Země

Jsou místa, ať již přírodního původu, jako hory, řeky, jezera, prameny či tisícileté stromy, nebo lidské výtvory -- chrámy, svatyně, města, pyramidy nebo megalitické monumenty, které v sobě nesou zvláštní moc či magickou pozitivní sílu, a představují tak jakési přírodní oltáře, k nimž se člověk upíná a jejichž prostřednictvím se může vnitřně "dobíjet".

Autoři knihy vybrali na celé zeměkouli čtyřicet "míst, která musíte spatřit, než umřete". Fascinující cesta za největšími centry energie na zeměkouli vede od Delfské věštírny přes Stonehenge, komplex menhirů a kamenných kruhů (Anglie), přes pyramidy Mayů i egyptských faraonů, prameny Gangy, architektonický skvost Potala (Tibet), zapsaný na seznam památek UNESCO, národní park Yosemite (USA), angorské chrámy v Kambodži, Váránasí - které Indové považují za nejsvatější místo na zemi, přes svatyně Karnaku (Egypt), pět posvátných hor taoismu až do země ticha -- Antarktidy.

Kapitoly věnované jednotlivým posvátným místům kombinují aktuální informace s historií, kuriozitami a nadčasovými postřehy, opírají se také o kroniky a legendy. Nejsou opomenuty ani praktické informace pro ty, kteří chtějí o magické krajině nejen snít, ale také ji navštívit.

Váz., 224 stran, barevná publikaceVydala: Euromedia Group k.s., IKAR K dostání v knihkupectví, prodejnách Knižního klubu a na www.knizniweb.cz

Adresy výherců:

Eva Vraníková, Trnava, okres Zlín

Jiří Lejsek, Bukovany

Věra Ondroušková, Praha 3

Blahopřejeme :-)
Všem přejeme klidné a pohodové "babí léto", soutěž pokračuje, tentokrát o ...