receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Proč bez kapra ?

Vánoce bez kapra

Vánoce by měly být především svátky míru a pokoje. Jsou symbolem zrození nového života ,světla, naděje. Neměli by se měnit v rituál, při jehož příležitosti obětujeme statisíce životů zvířat, a to ještě tak drastickým způsobem. Zbytečné a masovostí oslav znásobené utrpení kaprů by nemělo být ospravedlňováno slovy o tradici, kterými se snažíme maskovat lhostejnost. Děláme to po staletí, tak co je na tom špatného? ... V kotextu posledních událostí ve světě se v adventní, přednánoční době se můžeme zamyslet nad slovy : "Kdo trápí bude trpět".

Vánoční tabule


Pokud se rozhodnete, proto to letos zkusit, můžete prostě kapry, filé a jiné nahradit. Je nespočet jiných možností a chutí. Pokud musíte kapra na stole mít, můžete tvar udělat např. ze sýra (jeden z nápadů našich čtenářů). Pro rodiny, kde se část domácnosti stavuje konvenčně, zkuste naložit např.tofu, robi, klaso, dopředu a pak je použít tak jako při přípravě běžné stravy.

Zde je možno odeslat Váš tip..

Kapr je u nás považován za tradiční vánoční jídlo již několik desítek let. Pro většinu lidí se stal symbolem Vánoc stejně jako cukroví, dárky nebo jmelí. Snad proto jen málokoho napadne přemýšlet nad utrpením, které v tomto období statisícům kaprů způsobujeme.


Zkuste letos prožít Vánoce v míru s přírodou a darujte život kaprům tím, že si je nekoupíte. Uvědomte si, že za každého prodaného kapra bude příští rok vyloven další, kterého čeká stejně drastický osud jako ty již prodané.

!!! ZBAVME SE TRADICE, KTERÁ UBLIŽUJE!!!