receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czVegetariánské dny

Den vegetariánství se ve světě slaví od roku 1977, kdy jej vyhlásila Severoamerická vegetariánská společnost. O rok později byl tento den podpořen Mezinárodní vegetariánskou unií.

Ve středu 1. října, na kdy připadá Světový den vegetariánství, bude Český rozhlas České Budějovice vysílat o vegetariánství v souvislosti se Dnem vegetariánů.


Říjen jako Měsíc uvědomění si vegetariánství zahrnuje následující svátky:

1. říjen - Světový den vegetariánů

2. říjen - Světový den hospodářských zvířat a Gandhiho narozeniny

4. říjen - Světový den zvířat a Svátek svatého Františka z Assisi

15. říjen - Světový den výživy


Například v Boskovicích na Masarykově náměstí pořadatelé z ekologického sdružení NESEHNUTÍ Boskovice připravili informační stánek, kde mohou všichni zájemci ochutnat veganské občerstvení a seznámit se s informačními materiály na dané téma.

Vegetariánům vyšli vstříc také provozovatelé tří boskovických restaurací. 1. října se bude podávat bezmasé jídlo v Restauraci Hradní s padesátiprocentní slevou, ve stejný den budou vegetariánsky vařit také v Černohorské pivnici "Modrá věž", kde za celé menu zákazníci zaplatí 30 korun. Speciální nabídku připravila Pizzeria Venezia. Tam budou k mání vegetariánské pochoutky za poloviční cenu od 6. do 11. října.

Vegetariánské dny završí ve čtvrtek 9. října "Posezení u guláše" v zámeckém skleníku. Přátelské besedy o slastech a strastech vegetariánů, jež má podtitul "Jak se žije vegetariánům", se zůčasní letošní mistr světa v thajském boxu Jan Müller, majitel vegetariánské jídelny Avatar Václav Dvořák, Ochránci hospodářských zvířat a další hosté. Všichni příchozí dostanou vegetariánský guláš zdarma.

Podobná akce je připravena i v Blansku, kde společnost Jóga v denním životě připravila informační stánek, kde mohou všichni zájemci od 12.00 do 16.00 ochutnat vegetariánské občerstvení společnosti Céria a seznámit se s informačními materiály .

Na odpoledne je připravena přednáška manželů Škvařilových na téma "Vegetariánství a zdraví".

Tak nezapomeňte zítra slavíme :-)