receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


Výherci soutěže na vegetarian.cz

Výhercům blahopřejeme. Uvádíme jména výherců soutěže (s jejich souhlasem ).


Ivana Novotná

Dobrý den, jsem překvapená a mám velkou radost z výhry! Radost mi udělal už Váš server, ze kterého jsem získala spoustu informací. Znáte to mlsná ženská - vyzkoušela jsem několik receptů, abych obměnila svůj jídelníček. A chutnalo mi.

Co bych napsala o sobě? Letos mi bylo 40, středněvěká zaměstnaná ženská. K vegetariánství (vlastně vůbec k zamyšlení se nad mým jídelníčkem) mě přivedl kolega se svou ženou asi tak před 15 lety. Přestal chodit do závodní jídelny, nosil si podivuhodné jídlo z domova a všichni si z něj dělali legraci. Ne že bych se nezasmála, ale taky jsem ochutnala a bylo to překvapení, takové dobré jídlo. Maso nebyla nikdy moje parketa, jedla jsem jen sem tam vepřové (řízeček) a kuře, už tehdy jsem měla v oblibě luštěniny, různé kaše, ale taky jsem milovala pečivo z bílé mouky se spoustou cukru, čokoládu a podobné dobrůtky. Začala jsem se o "jinou" stravu zajímat, sbírat recepty, učila jsem se jídla připravovat a hlavně (v té době celkem pochopitelně) sháněla ingredience, mlela pšenici na kávomlýnku, jezdila přes celé město do jediné prodejny, kde se dalo koupit aspoň něco. Byla to doba pionýrská, ale zábavná. Taky jsem četla všechno o výživě, co kdy a kde vyšlo, zkoušela, vymýšlela. Teď už vím, jak si co upravit, aby mi jídlo chutnalo a bylo zároveň zdravé. Cítím se skvěle, mám spoustu energie a nedůležitější je, že se cítím a jsem zdravá. A velmi potěšitelné pro mě je, že jsem za svou 15 letou cestu s vegetariánstvím ztratila 20 nadbytečných kilogramů. Nejsem fanatický propagátor bezmasé stravy, myslím si, že každý si musí najít svou cestu. V životě, v práci i v jídle.

Mějte se hezky, zdraví Vás

Ivana Novotná Brno


Petra Vanova

dekuji za milou zpravu. Vyhra mne velice potesila.

Jsem pravidelnym navstevnikem serveru vegetarian.cz a informace, tam zverejnene, ctu velmi rada

Preju take hezky den, s pozdravem

Petra Vanova Řícany u Prahy


Pavel Krejci

dekuji za peknou vyhru.

Na Vas server jsem se dostal pomerne nahodou, kdyz jsem vyhledaval nejake slovo ( uz si nevzpominam ktere). Nyni uz je Vase stranka v mych oblibenych polozkach a o to vice jsem potesen, ze jsem vyhral. Pisete zajimave clanky, proto preju hodne napadu do budoucna a vice stalych ctenaru Vasich internetovych stranek.

S pozdravem a pranim staleho zdravi

Pavel Krejci Plzeň


Kateřina Grusová

Ahoj lidičky,

jsem potěšena, že jsem mohla vyhrát právě v rámci vašich WWW stránek a předem Vám děkuji za zaslání výhry.

A nyní něco o mně:

Říkám o sobě, že jsem "poloviční vegetariánka". Vůbec nejím vepřový, hovězí, skopový a bůhví jak se všem těm morbidnostem říká. Kuřecí si dám příležitostně a ryby prostě miluji. Nejím vajíčka, protože mi nechutnají a taky jsou zdrojem cholesterolu, s jehož zvýšenou hladinou už asi rok bojuji. Ale taková palačinka, tak té neodolám. No, a mléko.... Tady je asi kámen úrazu, protože bez mlíka bych asi umřela. Zbožňuji jogurty!!!! A kaši krupicovou. A ... I když je fakt, že teď si dávám bacha, abych nekoupila jogurt se želatinou, protože představa nějakých vyvařených živočišných kolínek a nožiček (považte - v jogurtě!) mě děsí.

Přiznám se Vám, že jsem se nezačala o vegetariánství zajímat kvůli soucitu se zvířaty. (I když jsem holka z vesnice a vím, jak to chodí, když se zabíjí prase, nebo králík. Mám k tomu odpor, jako ostatně každý, ale nikdy předtím mi nepřipadalo na jedení masa nic tak špatného.) Zkrátka dělám to kvůli sobě - kvůli SVÉMU zdraví, kvůli SVÉ postavě ...

Já nevím, jestli se tím to mé "poloviční vegetariánství" nemine účinkem. Ale - dejte mi trochu času!!!

Někde se začít musí, nemůžu ze dne na den změnit svůj život....

Ještě jednou moc děkuji a těším se na výhru.

Katka


Prosíme poslední dva výherce o zaslání adresy. Redakce vegetarian.cz