receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

zpět na tisk


ZDRAVÉ SVĚTLO ® VÝZKUM

Vliv plnospektrálního osvětlení na zdraví a pracovní výkonnost.

Společnost pro Zdravé Osvětlení, organizuje rozsáhlý výzkum vlivu plnospektrálního osvětlení na fyzické a duševní zdraví člověka. Jedná se o první podobný výzkum ve střední Evropě a můžete se jej zúčastnit i vy. Účastníkům – firmám budou zdarma zapůjčeny plnospektrální trubicové zářivky a následně budou hodnotit své pocity a změny zdravotního stavu.

Proč jsme se rozhodli výzkum uskutečnit? V Německu a USA se plnospektrální osvětlení používá již mnoho let a proběhla zde i řada výzkumů potvrzujících jeho jedinečný vliv na zrak, zdravotní stav i pracovní výkonnost. Ve střední a východní Evropě je však plnospektrální osvětlení novinkou a žádná podobná studie zde doposud neproběhla.


           

Jak studie probíhá?

• Účastníkem výzkumu se může stát jakákoliv firma bez ohledu na velikost a počet zaměstnanců. Této firmě budou na dobu 30 – 45 dnů zapůjčeny plnospektrální trubicové zářivky, které nainstaluje ve svých prostorách (v těchto místnostech nesmí být použit jiný typ stropního osvětlení).

• Zaměstnanci, kteří budou pracovat v uvedených prostorách, budou sledovat a subjektivně hodnotit změny ve svém zdravotním stavu a pracovní výkonnosti. Po skončení uvedené doby vyplní dotazník o 48 otázkách, v němž tyto změny ohodnotí.

• Termín, v němž bude studie probíhat, navrhne firma sama, vzhledem k omezenému počtu zářivek k zapůjčení však může být posunut.

• Po skončení studie je možné plnospektrální světelné zdroje zakoupit se slevou.

Jak se připojit?

Máte-li zájem stát se účastníkem tohoto unikátního projektu, kontaktujte nás prosím na

e-mailové adrese: zdravesvetlo@vyziva.cz


Více informací Vám zdělíme po Vašem prvotním emailovém kontaktu, mailem nebo telefonicky, dotazník pro firmy, dohoda o zapůjčení atd...

red PR