receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitwww.vegetarian.cz.
vegetarian.cz

Zpět na recepty


Tempeh 7 x jinak ...

Unikátní recepty na vegetarian.cz ...

Smažený tempeh

Povařený tempeh rozřízneme, potřeme hořčicí, dáme na sebe. Celé pak obalíme v těstíčku a osmažíme. Když je něco smaženého je potřeba to vyvážit na talíři použitím zázvorové šťávy, nebo daiko či syrovou ředkví.

Tempeh s kysaným zelím

Tempeh nakrájíme na 2mm plátky, které samostatně osmahneme a použijeme společně s kyselým zelím. Osmažíme cibulku, na to přidáme zelí a krátce prohřejeme, celé smícháme s osmahnutým tempehem.

Tempeh do salátu

Lehce osmahnutý a nadrobno narájený tempeh postříkáme rozprašovačem s umeoctem a můžeme podávat do salátů.

Omáčka z tempehu

Nakrájíme tempeh na kostičky, povaříme ve vodě nebo v nálevu 20 minut. Potom osmahneme mrkev a cibulku, na to přidáme tempeh, přelijeme vodou a vaříme 30 minut. Pak zahustíme, okořením a dochutíme. Je to velmi dobrá omáčka.

Specialita pro labužníky

Nakrájíme na slabé plátky, osmahneme. Připravíme mrkev, čínské zelí a smícháme to dohromady, přidáme burské oříšky, rozinky, zahustíme to maizenou. Přichutíme sojovou omáčkou nebo zázvorem, podle chuti i kořením. Hezky to vypadá a je to velice dobré. Je to specialita.

Závitky z tempehu

Ze syrového tempehu nakrájíme tři nebo čtyři slabé plátky. Potřeme umeoctem z obou stran, čímž zpružní. Na plátky přidáme zeleninovou nádivku a stočíme, píchneme do toho párátko, necháme zapéct, pak přelijeme omáčkou a podáváme. (Doporučujeme ...)

Pomazánka z tempehu

Rozmixujeme tempeh z dýní a hořčicí. Vznikne výborná pomazánka.

pro Vegetarian.cz M.Dvořák


Zde nám můžete poslat Váš recept, děkujeme.

Poslat recept