receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitVEGETARIAN.CZ :
VEGETARIAN.CZ :zpětVegetarian.cz v masně ...

Masna se nachází v Brně v části Komín, někdo musí být první ... ostatní viz. rozhovor níže.

VEGETARIAN.CZ : Masna se zdravou výživou je v České republice určitě raritou. Co vás vedlo k tomu, že zde nabízíte obě dvě alternativy - jak konvenční stravu, tak zdravou výživu?

Tomáš Novotný:Impulsem k této alternativě byl fakt, že sám jím tyto zdravé výrobky, a chci svým zákazníkům nabídnout možnost výběru mezi konvenční a zdravou stravou.

VEGETARIAN.CZ : Přiznám se, že jsem v masně nebyl víc jak deset let a je to opravdu zajímavé vidět tyto výrobky vedle sebe. Jak na to reagují zákazníci? Poznají vůbec ten rozdíl?

Tomáš Novotný:Záleží to na typu zákazníka. Jsou tací, kteří když slyší "zdravá výživa", tak jim vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Dále sem chodí lidé, kteří jdou přímo pro výrobky zdravé výživy. A mezi těmito dvěma extrémy jsou ti, kteří si kupují jak výrobky zdravé, tak třeba bílé maso - kuře, rybu, ale už nepreferují vepřové a hovězí maso.

VEGETARIAN.CZ : Vidím zde potraviny z ekologických farem. Máte zde bio výrobky i vegetariánské např. bio mouku. Odkud získáváte tyto výrobky?

Tomáš Novotný:Všechny potraviny odebíráme z brněnského velkoobchodu Bio Vysočina. Ti nám dodávají bio mouku a další produkty.

VEGETARIAN.CZ : Jak to na vás působí, když je vedle sebe maso ze zvířat a všechny ty alternativní produkty? Já se musím přiznat, že mám zvláštní pocity.

Tomáš Novotný:Já to beru jako sortiment. Jedny výrobky jsou ze zeleniny a druhé z masa. Myslím si, že je to docela normální.

VEGETARIAN.CZ : Máte zde vedle sebe paštiky Majky, Maďarský guláš a vegetariánské svačinky. Dívám se, že těch svačinek je nejmíň. Znamená to, že se také prodávají nejvíc?

Tomáš Novotný:Prodávají se hodně dobře, protože jsou dobře ochucené a chutí připomínají masové paštiky, i když se to kvalitativně nedá srovnat. Lidé si na ně zvykli a kupují je stejně, jak ty masové.

VEGETARIAN.CZ : Myslíte si, že jste v České republice výjimka, nebo víte o někom, kdo má podobný obchod?

foto: vegetarian.czTomáš Novotný:Já osobně o nikom nevím, ale slyšel jsem od jednoho dodavatele, že snad na severní Moravě má být nějaký takový člověk. Osobně se však s nikým neznám.

VEGETARIAN.CZ : Dalo by se říci, že jste průkopníkem v této oblasti.

Tomáš Novotný:Máte pravdu, že to průkopnictví je tam trošku cítit.

VEGETARIAN.CZ My vám držíme palce. A na závěr se zeptám, co byste vzkázal svým kolegům v masnách v České republice.

T.Novotný :Určitě bych jim doporučil ať to zkusí, protože ti zákazníci, kteří budou vyžadovat zdravou výživu, se určitě najdou, i když to není velké množství lidí (zatím !!!- pozn.redakce). Na zbohatnutí to určitě není, ale do budoucna se zájem snad zvětší. Popřál bych jim, aby také prohlídli.

VEGETARIAN.CZ : Děkujeme za rozhovor

L.V.