receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


Kde hledat po zimě sílu ...

jak dodat tělu potřebné živiny? Je tu mladý ječmen! Prášek z listů mladého ječmene dokáže organismu dodat celou škálu životně důležitých látek. Kromě toho je tento zelený životabudič zároveň účinným, i když velmi jemným očistným prostředkem. Spolu s procházkou v lese tedy představuje úplnou jarní ozdravnou kúru.

Už jsme si pomalu zvykli na stravu, která je předtím, než se dostane na náš talíř, podrobená dlouhému skladování, různým úpravám, zahřívání, smažení… Zkrátka s minimální výživovou hodnotou. To je důvod, proč hledáme vhodné potravinové doplňky. Většina z nich je však také produktem dlouhé řady mechanických a někdy i chemických úprav.

Což ale neplatí o prášku z mladého ječmene. Najdeme v něm všechny potřebné živiny od vitaminů a minerálů, až po aminokyselin, které naše tělo potřebuje k vytváření nových buněk, protilátek, hormonů a enzymů. Mladý ječmen je navíc obsahuje ve formě organismem vysoce využitelné.

Vedle těchto živin obsahuje i spoustu enzymů, bez nichž bychom nedokázali využít nic z toho, co dokážeme vypěstovat. Podle autorky publikace "Zelené listy ječmene" Dr. Mary Poder je množství endogenních enzymů tělu dáno již při narození a postupně se vyčerpává. Vydrží ovšem déle, pokud si své enzymy chráníme důsledným denním přísunem syrové stravy a potravinových doplňků. Prášek z mladého ječmene obsahuje celou škálu vitaminů aktivovaných enzymy a dokonalý výběr minerálů a stopových prvků v organické formě.

Důležitý je zejména vysoký obsah betakarotenu, vitaminu C, E a vitaminů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu, příbuzného vitaminů B. (Množství vitaminů C, B1, B2 a dalších při zpracování a vaření potravin značně klesá, v mladém ječmeni zůstávají téměř nedotčené.) Nezanedbatelné je i množství v mladém ječmeni obsažené potravní vlákniny a rostlinných bílkovin, které mají nízkou molekulovou hmotnost a lidské tělo je tak může snadno využít pro svůj zdravý růst.

Tělo potřebuje i čistit

Správná očista těla probíhá na všech úrovních - od té nejmenší buňky. Prášek z mladého ječmene dokáže nastartovat jemnou detoxikaci pomocí působení enzymů, chlorofylu a jiných rostlinných složek. Zároveň je velmi účinný proti zácpě - aktivně podporuje pohyb střev. To je velmi důležité, pokud chceme současně držet jarní půst nebo dietu. I bez toho tím však mladý ječmen může pomoci při zvládání nadváhy (nebo léčení kožních onemocnění). Zpočátku někdy následkem vylučování toxinů ze všech buněk a tkání dochází k lehkému bolení hlavy, kručení v žaludku a potřebě častějšího vylučování. Většina lidí ale pocítí jen nárůst energie.

Jak ten zázrak vzniká

Australské mladé výhonky ječmene, z nichž pochází prášek, se pěstují ekologicky bez použití pesticidů a umělých hnojiv v bohaté blahovičníkové půdě. Při výšce 20 cm, v níž obsahují nejvíce živin, se tyto křehké výhonky sklízí a nejpozději 60 minut po posečení jsou dále zpracovány pomalým sušením při nízké teplotě, aby se zachovala se co největší síla důležitých složek, a potom semlety na jemný rozpustný prášek. Ten obsahuje všechny potřebné živiny i přírodní rostlinné vlákniny, ale žádné přídavné látky.

Co můžete od mladého ječmene očekávat

Prášek z listů je bohatým zdrojem organického železa nezbytného pro distribuci kyslíku v těle, které působí proti chudokrevnosti a zlepšuje krevní obraz. Ve výhoncích ječmene se také vyskytuje ve velké míře organický draslík, vápník, hořčík, fosfor, zinek a měď. Skvěle nakombinovaná směs antioxidantů, jako je vitamin A, vitamin C, vitamin E, superoxid dismutáza, chlorofyl, snižuje riziko onemocnění rakovinou a dalšími civilizačními chorobami. Chlorofyl, zelené barvivo nacházející se ve výhoncích ječmene ve velkém množství, také pomáhá urychlovat hojení ran a popálenin, bránit zevním i vnitřním zánětům a infekcím a chránit pokožku před rentgenovými paprsky a jinými škodlivými druhy záření. (Navíc dokáže potlačit i silné tělesné pachy).

Zpracování mladého ječmene je tak šetrné, že tento nápoj obsahuje více než 20 známých enzymů, jako jsou např. cytochrom oxidáza, enzym urychlující oxidaci a redukci, superoxid dismutáza eliminující volné radikály, transhydrogenáza, důležitá pro srdeční tkáň, kataláza a dalších. Bez dostatečného množství enzymů v organismu by došlo k narušení všech jeho životních funkcí - trávení, dýchání, pohybu. Téměř polovinu hmotnosti mladého ječmene tvoří právě enzymy, proto mladý ječmen dokáže obnovovat acido-alkalickou rovnováhu v těle, chránit sliznice, urychlovat hojení vředů a pozitivně působit i na povrchové tkáně.

PR článek

Jak připravit zelený nápoj? Jednoduše: 1 – 2 čajové lžičky zamíchejte s ovocným džusem, nebo jiným oblíbeným nápojem. nemá se používat s horkými nápoji, jelikož teplo neutralizuje aktivní enzymy. Další možnost použití je přidání mladého ječmenu do cereálií, salátu nebo jiného studeného jídla.

Akční cena 3 kusů 80 gramového balení je 950 Kč (s DPH). Více zde ...


Výhoda pro čtenáře Vegetarian.cz, mladý ječmen Green Barley si za cenu 460 Kč (s DPH) můžete zakoupit a to včetně poštovného ZDE ..., čtenáři Vegetarian.cz mají poštovné zdarma :-)