receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupit Jemně uklidňují mysl a odstraňují duševní vyčerpanost, kterou nahrazují pocitem svěžesti a jasné mysli.
Bylinné kávy neobsahují kofein, ani jiné návykové látky.
zpět na další příspěvky


Diskuse čtenářů

"Problematika školního stravování dětí "

Dobrý den,

Je mi 21 let. Vegetariánem (lakto-ovo) jsem teprve druhým rokem. Můj problém spočívá v nedůveřivosti vůči školním a jiným zařízením tohoto typu. V řijnu roku 2007 jsem nastoupil na Vyšší odbornou školu v Liberci, jelikož nebydlím zrovna nejblíž od daného místa, tak jsem si musel sehnat ubytování, které jsem našel v Domově mládeže v Liberci, Zeyerova 33.

Již při zařizování ubytování jsem požadoval informace o stravování zde, bylo mi řečeno že zde vaří 2 typy jídel, jedno pro vegeteriány a druhé pro ty ostatní (+ nějaké diety pro lidi s lepkovou dietou atd.). Ovšem po prvním shlédnutí jídelníčku na první týden mého pobytu jsem byl zdešen.

Kuřecí řízek pro vegetariány, těstoviny s uzeným masem (které si "musí vegetariáni probrat a vybrat to tak drahé domácí uzené z moravy" jak mi bylo řečeno (s úsměvem jsem kuchařce jídlo vrátil)) a podobné lahůdky, které mistní kuchařky upřednostňují. Po obrácení na stravovací radu, která zde (ne)funguje, se nevyřešilo vůbec nic a oni údajně "pro tu hrstku pravých vegetariánů vařit nebudou", ale přitom jídlo označují za vegetariánské.

Rozhodl jsem se tedy stravovat se zde jen omezeně (pouze ty jídla kterým věřím, že jako lakto-ovo vegetarián je mohu jíst (to je odhadem 3-5 jídel týdně když nepočítám snídaně)). Ale naskytl se mi problém a to že je stanovený minimální počet jídel za den, které zde ubytovaný student "skonzumuje" (zaplatí), je 2 (já mám obvykle 2 za týden). Tento problém by se dal řešit ale osobně jej řešit nechci. (Já jsem si ho vyřešil po svém, chodím se stravovat do né příliš blízké vegetariánské jídelny)

Tímto se vás ptám:

1) Je nějaká možnost jak sem vegetariánskou stravu zavést?

2) Existují nějaké postihy pro jídelny tohoto typu které klamou veřejnost a ubližují vegetariánům?

3) Je nějaká možnost vytvoření letáku, který dodá neznalým lidem kteří ovládají tyto zařízení informace co mohou, nemohou, směj a nesmějí? (jestli o tomto vůbec nějaký zákon je)

Zkrátka bych uvítal jakékoliv rady a doporučení co mohu udělat.

Předem z celého srdce děkuji.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Martin


Příspěvky do diskuze "Problematika školního stravování dětí " zasílejte ZDE