receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


zpět na zajímavostiBylinné kávy

Bylinné kávy neobsahují kofein, ani jiné návykové látky. Jemně uklidňují mysl a odstraňují duševní vyčerpanost, kterou nahrazují pocitem svěžesti a jasné mysli. Jsou v Indii patentovány jako ajurvédský lék. Zajímavé je množství na přípravu stačí 1/4 čajové lžičky na šálek. Můžeme podávat také s mlékem (např.sojovým).

Tyto kávy patří k oblíbeným nápojům redakce Vegetarian.cz Viz.Rozhovor


Ašvagandha (Withania somnifera)

Jedinečný ajurvédský přípravek s obsahem výtažků Ašvagandhy (Withania somnifera) a kořene čekanky lékařské (Chicorium intybus). Posiluje koncentraci a zvyšuje odolnost proti stresu.

Ašvagandha je vysoce ceněna pro své regenerační a posilující účinky. Doporučuje se také při léčbě následků dlouhodobého stresu, nemocí a přepracování. Čekanka lékařská (Chicorium intybus) podporuje tvorbu žluči a působí příznivě na trávení. Proto ji už starověký bylinkář Galenos nazval „přítelem jater“.

Brahmi (Bacopa monnieri)

Brahmi (Bacopa monnieri) - jedna z nejúčinnějších zázračných himálajských bylin pomáhá nejen k lepší koncentraci, vyjasnění mysli a zlepšení paměti, ale působí i proti stresu a jeho následkům na zažívání, žaludečním potížím, poruchám trávení, plynatosti a zácpě.

Z výsledků vědeckých studií vyplývá, že Brahmi zlepšuje paměť, posiluje mysl a podporuje schopnost učení. V ajurvédském lékařství se používá k léčení poruch nervového systému (nervové vyčerpání, neuralgie, apod.) Z hlediska tradiční čínské medicíny je Brahmi považována za vynikající Jang tonikum a užívá se například při léčení mužské a ženské neplodnosti. Další přísada, čekanka lékařská (Chicorium intybus), podporuje trávení, především tvorbu žluči. V kombinaci s Brahmi působí příznivě na celý zažívací trakt a játra.

Odbjednat si je můžete na adrese dnm@bharat.cz nebo telefonu 603167325

za cenu 70,- Kč (včetně DPH) + poštovné za jedno balení (50 gramů).