receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

zpět na tisk


Fotosoutěž III. - vaše recepty s fotem soutěží...

Vážení čtenáři, třetí fotosoutěž pro obohacení vegetariánského jídelníčku, tedy nás Všech :-) je ukončena. Vítězná fota s recepty zaslali a výhru

VELKÁ TURISTICKÁ ENCYKLOPEDIE
díl: STŘEDOČESKÝ KRAJ

autoři: Vladimír Soukup, Petr David

Pro milovníky hradů a hradních zřícenin jsou připojeny schematické půdorysy a stejně jako u zámků, muzeí či skanzenů i otvírací doba. Vodákům je určena kilometráž vybraných řek a informace o vodácky nejpřitažlivějších úsecích. Zájemci přírodovědného zaměření najdou podrobné údaje o památných stromech či příklady rostlin i živočichů vyskytujících se na jednotlivých lokalitách; často jde o organismy vzácné, leckdy se vyskytující právě jen na tomto jediném místě v rámci České republiky. Různé zajímavosti, které se vážou k jednotlivým heslům -- etymologie názvů, medailonky významných rodáků, slavné bitvy, mýty a pověsti, postřehy ze života obyvatel v minulých dobách apod. -- jsou podány volnější formou a čtivě osvěžují jinak střídmý encyklopedický ráz publikace. Návěští ve formě rámečku u rozsáhlejších hesel upozorňují na skvosty hodné pozornosti.

Na regionální abecedně řazená hesla navazují hesla speciální, která se věnují fenoménům charakteristickým pro daný kraj (ve Středočeském kraji jsou jimi např. tramping či rekreační oblasti). V samém závěru se dostane na výběr "top" cílů. Vedle objektivních přehledů (největší města, vodní plochy aj.) jde také o žebříčky subjektivní, v nichž se autoři snažili postihnout to hlavní, nejzajímavější a nejcennější. Rozhodující výběr, kam se podívat, však záleží na čtenáři samém.

obdrží výherci fotosoutěže:

Dagmar Chytková (Ivančice) za Zapečená cuketa se sýrem

Anežka Sýkorová (Praha 4 ) za Žampiony na víně

Klára Juránková za Jemná omáčka s koprovou vůní

Blahopřejeme výhercům ... a je tu další pokračování soutěže, jejíž vznik byl inspirovám zasíláním receptů od vás čtenářů. Tentokrát budete soutěžit o knihu, která je součástí rozsáhlého a kompletně zpracovaného přehledu turistických pozoruhodností České republiky nazvaném Velká turistická encyklopedie. Po Středočeském kraji to bude

VELKÁ TURISTICKÁ ENCYKLOPEDIE
díl: KRAJ VYSOČINA

To vše a mnoho jiného najdete v druhém svazku Velké turistické encyklopedie - KRAJ VYSOČINA.

Jedinečné kulturně, historicky i přírodně bohaté území České republiky přibližuje Velká turistická encyklopedie ve čtrnácti svazcích, které vycházejí postupně. Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Koupíte na www.knizniweb.cz, v knihkupectví a prodejnách Knižního klubu Hodnotit se bude: např. originalita a nápaditost, ale i kvalita fotografie, takže může vyhrát docela dobře i dobře nafocená vegetariánská klasika.

             Soutěž prodloužena do 7.1. !

Vaše soutěžní recepty s fotem zasílejte na redakce@vegetarian.cz

Děkujeme Vám touto cestou za zaslání vašich receptů. Soutěž budeme pravidelně opakovat a v budoucnu budou rozhodovat o vítězi i čtenáři. Pokud tedy nevyhrajete teď s Vaším receptem, může to být i příště:-) Také děkujeme za Vaše nápady, informace o restauracích, prodejnách zdravé výživy apod ...

red

Poznámka: Fotografie receptů zaslané do soutěže budou dále používány redakcí Vegetarian.cz. Vaší účastí v soutěži se vzdáváte svých autorských práv na fotografie, ale to Vy asi rádi :-)