receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
zpět


VEGIWASH - rozhovor


... o přípravku na čištění ovoce a zeleniny.

Nedávno jsme Vám v zajímavostech představili nový výrobek Vegiwash, určený na čištění ovoce a zeleniny od pesticidů. Protože se jedná o velmi zajímavý výrobek v oblasti hygieny ovoce a zeleniny, což je oblast pro nás vegetariány důležitá, zeptali jsme se p. Ladislav Eliáše, autora programu Nástroje Zdraví, jehož součástí Vegiwash je, nejen na to, kde jej lze zakoupit.Vegetarian.cz: Hned na začátek dotaz na tělo, pesticidy přece nejsou jen na povrchu ...

Ladislav Eliáš: Ano, máte pravdu. Pokud je ovoce nebo zelenina znečištěna pesticidy na povrchu i uvnitř, je určitě přínosem pro organismus, když nepožije aspoň ty, co jsou na povrchu. Někdy toho zůstává skutečně hodně i po pečlivém umytí v pitné vodě. Kromě toho se zbavíme i dalších znečišťujících látek, které jsou na povrchu ovoce a zeleniny.

   

Vegetarian.cz: Dobrá, ale pokud spotřebitel kupuje biopotraviny, přece nepotřebuji Vegiwash …

Ladislav Eliáš: Pokud máte na zřeteli znečištění ovoce a zeleniny jenom pesticidy tak ano, měli bychom si však uvědomit, že jsou tady i další nežádoucí látky jako je prach, výfukové plyny, déšť a špína které vodou nesmyjete. K znečištění ovoce a zeleniny dochází i při manipulaci a dopravě. Pokud jste z většího města, tak se bioproduktům dostanete lépe - doufejme, že to bude čím dál lepší, ale pokud jste z menšího města, tak to je komplikovanější. Také v žádný prodejně nekoupíte plný sortiment ovoce a zeleniny v bio kvalitě.

A samozřejmě ne každý si může z hlediska ceny dovolit nakoupit vždy BIO ovoce a zeleninu. A právě v tomto případě bych doporučoval nakoupit ty bio produkty, které jsou znečištěny pesticidy i uvnitř .Produkty, které jsou znečištěny hlavně na povrchu, bych koupil v nebio kvalitě a umyl bych je Vegiwashem.

   

Vegetarian.cz: To je pravda, zvláště mimo větší města je to problém. Vegiwash byl tedy vyroben z těchto důvodů?

Ladislav Eliáš: Poprvé byl vyroben v USA v roce 1987. Jeho vývoj a výroba byly reakcí na zvyšující se výskyt alergií dětí na znečištěné ovoce a zeleninu.

Vegetarian.cz: Z praktického hlediska, jak nejlépe umývat? Je rozdíl v postupu dle druhu ovoce či zeleniny?

Ladislav Eliáš: Postup při umývání ovoce nebo zeleniny je jednoduchý. Buď nanesete přípravek přímo na ovoce a zeleninu. Nebo přidáte asi jednu lžíci Vegiwashe na půl až jeden litr vody. Ovoce nebo zeleninu mícháme rukama a přibližně po minutě vodu vylijeme nebo můžeme roztok použít na další mytí. Počet mytí v jednom roztoku při běžném znečištění můžete provést dvakrát až třikrát .

   

Vegetarian.cz: Jak dlouho balení vydrží, pokud ho budeme používat stále.

Ladislav Eliáš: Doba trvanlivosti je 18 měsíců a jedna láhev vydrží na 50 až 80 mytí. Cena na prodejnách je 180 Kč za láhev tj. obsah 500ml. Obalová láhev je 100% recyklovatelná a připravujeme další druhy balení.

Vegetarian.cz: Kde Vegiwash můžeme zakoupit a lze ho také objednat po internetu?

Ladislav Eliáš: Vegiwash koupíte hlavně v prodejnách se zdravou výživou, ale už i v některých prodejnách ovoce a zeleniny. Na internetu ho můžete koupit na www.nastrojezdravi.cz nebo např. na www.biosfera.cz, .

Některé prodejny jsou uvedeny i na www.vegiwash.cz nebo www.nastrojezdravi.cz

   

Vegetarian.cz: Máte nějaké další novinky jako je Vegiwash?

Ladislav Eliáš: V rámci našeho programu Nástroje Zdraví se snažíme o ucelenou nabídku produktů, se kterou přicházíme do styku denně. Jako je osvětlení - Zdravé Světlo, Zdravá Kosmetika - nimbová kosmetika, doplňky stravy nebo knihy. Připravujeme další produkty, které budou hodně zajímavé nejen pro vegetariány. Uvedení na trh však předchází pečlivý výběr a atestace a z tohoto důvodu budou uvedeny na trh v létě a na podzim.

Vegetarian.cz: Děkujeme za rozhovor.


PR článek


 
  Na nástrojích zdraví naleznete i Nimbový olejový a listový extrakt byl po staletí používán k ošetření problémové pokožky.Je to nejkoncentrovanější směs extraktu z nimbových listů, oleje a aloe vera.