receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


Rozhovor 2002

Tiskovka 2004

          Exkluzivní rozhovor pro vegetarian.cz
               s Vegetariánem roku 2004                       Petrem Vachlerem

Vegetarian.cz: Petře obdržel jste historicky první cenu Vegetarián roku v novodobé éře českého vegetariánství, ke které Vám za Vegetarian.cz srdečně blahopřejeme, mohl byste říci našim čtenářům, co to pro Vás znamená?

Petr Vachler: Jednoznačně, ta cena patří všem.


poznámka redakce: Pokud Petra Vachlera neznáte osobně, je to člověk plný humoru, někdy je těžké poznat, co je legrace a co myslí vážně. Odpověď na předchozí otázku, však řekl tak, že na tomto místě by rozhovor mohl skončit a vlastně jsme se na tom shodli.

Ale nakonec, aby to nebylo tak vážné (což není ani Petrův styl), začali jsme z jiného soudku a některé části (velmi humorné) byly redakčně upraveny a vypuštěny, což je asi škoda, možná budou v novém filmu, nebo na novém serveru v rubrice Crazyvegetarian :-), za větší peníz, tak to jen na vysvětlenou.


Vegetarian.cz : Asi nám neprozrádíte, co připravujete. Proslýchá se, že by to mohl být nový český film.


Petr Vachler: Já si myslím, že mohu pustit informaci, děkuji za peníze, tak teď informaci pustím, to jsem nevěděl, že vegetarián je tak bohatá společnost, ale co by člověk pro peníze neudělal. Co připravuji? Připravuji film, který má zatím pracovní název Do blba! Týká se samozdřejmě i částečně vegetariánství, dotýká se těchto témat, dotýká se ho o Vánocích, myslím, že je to docela pěkná, hezká tragikomedie. Jak jinak bych mohl hovořit o svém společném scénáři, který jsem napsal s Honzou Stehlíkem. Natáčet by se mělo letos v zimě a hotovo by to mohlo být někdy na Vánoce 2005.

Vegetarian.cz : Mohou při vzniku filmu nějak pomoci naši bohatší čtenáři, majitelé firem a podobně?


Petr Vachler: Jednoznačně nabízíme a hledáme partnery na tento film, protože každý český film, který se má vyprodukovat, je věc velmi náročná, to myslím zcela jasně a racionálně. Z duchovního hlediska si myslím, že ty peníze, když mají přijít tak příjdou, když nepříjdou tak nepříjdou. Tady vidím vedle sebe Richarda Bartáka, tak si tady narážím na slovíčka racionalitu a iracionallitu. Protože toto téma mě velmi baví.

Vegetarian.cz : Není to tedy tak, že příprava filmu je jak se říká za vodou?

Petr Vachler: Ne, ne nejsme za vodou jsme před vodou, v současné době kupujeme pádla, záplatujeme loď a chceme vyrazit, abychom to natočili.

Vegetarian.cz : Co ještě prozradíte?


Petr Vachler: Předprozradím, že hlavní roli bude hrát Jarda Dušek, dokonce se v tomto filmu poprvé historicky objeví skutečný otec Vlasta Dušek a celá řada dalších herců, s kterými jsme v současné době v jednání. Myslím si, že by to mohl být film, který svým způsobem, ještě v rámci české produkce takto natočen nebyl.

                         

Vegetarian.cz : Kdo ho bude produkovat?


Petr Vachler: Produkovat ho bude VAC v koprodukci s Českou televizí, distribuci bude dělat Bontonfilm, režije se ujmu já, což tedy není záruka kvality, ale snad by to mohlo dopadnout dobře. Scénář jsem napsal s kamarádem Honzou Stehlíkem, u kamery bude Petr Hojda.

Vegetarian.cz : Možná by čtenáře zajímalo něco bližšího o Janu Stehlíkovi?


Petr Vachler: Honza dělal prology jestli se pamatujete z televize, spolupracuje se mnou už řadu let a děláme spolu všechy projekty od Českého lva, dokumentání cyklus Tváře českého filmu, je dlouholetý kámarád.

Vegetarian.cz : Na závěr bych Vám Petře poblahopřál ještě jednou k udělení prestižní ceny Vegetarián roku a popřál hodně úspěchů, ve všech oblastech, na kterých pracujete. Budeme Vám fandit a to nejen v oblasti vegetariánství.


Petr Vachler: Víte, podporovat vegetariánství je jako podporovat lásku.

Vegetarian.cz : Tak to byl Petr Vachler v exkluzivním rozhovoru, chvíli po obdržení ceny Vegetarián roku.

L.V.