receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
Jemně uklidňují mysl a odstraňují duševní vyčerpanost ...Čerstvá biozelenina z Lučního Údolí v Brně

Brno, 14.5.2003

Od poloviny května mají brněnské maminky důvod k radosti. Pan Petr Weidenthaler ze Zahradnictví "Luční Údolí" Velehrad jim totiž pravidelně dvakrát týdně vozí svoji čerstvou biozeleninu. Čtyři druhy salátů, naťová cibulka, pažitka a tuřínek zahájili sezónu, v "Lučním Údolí" se však pěstuje na 52 druhů známých i exotických zelenin, takže se mají brněnští milovníci čerstvé biozeleniny na co těšit.

Čerstvá biozelenina se prodává ze speciálně upravených stojanů v bioprodejnách Natura Viva na Kolišti, Zdravý život na Lidické, U Měnínské brány na Orlí a Romana a Sylvie na Veveří. Brzy začnou z čerstvé zeleniny míchat saláty pro své hosty také brněnské restaurace Avatár a Aura.

"Na moji biozeleninu stojí na brněnském podzimním biojarmarku vždy dlouhá fronta lidí. Rozhodl jsem se tedy nabídnout zeleninu do bioprodejen, aby měli zákazníci možnost nakupovat ji čerstvou po celý rok", říká Petr Weidenthaler. Zákazníci si mohou nejen vybrat z bohaté nabídky čerstvé biozeleniny, k dispozici mají v prodejnách také informační letáčky a brožuru Abeceda biozeleniny, ve které se dočtou podrobné informace o původu, vlivu na zdraví a správné úpravě všech druhů zeleniny, které Zahradnictví "Luční Údolí" Velehrad pěstuje.

Biozelenina z Lučního Údolí je samozřejmě pěstovaná bez použití umělých hnojiv a chemických postřiků. Zahradnictví podléhá Kontrole ekologického zemědělství o.p.s., garantované Ministerstvem zemědělství ČR. Zahradnictví "Luční Údolí" Velehrad je rodinná biofarma ležící v ekologicky čistém prostředí Chřibů mezi lesy a loukami, podél pstruhového potoka.

Petr Weidenthaler se pěstování biozeleniny věnuje již více než 10 roků. O tom, že je úspěšný pěstitel svědčí nejen spousta spokojených zákazníků ve Zlíně, kde čerstvou zeleninu prodává na tržišti Pod kaštany čtyři dny v týdnu, ale také ocenění mezi ekologickými zemědělci nejvyšší: za rok 1994 získal Bartákův hrnec, cenu pro nejlepšího českého ekologického zemědělce.

Více informací

Tom Václavík, Green marketing, tel: 541 263 456, tom.vaclavik@volny.cz

Petr Weidenthaler, tel: 602 702 537, weidenthaler.mail@tiscali.cz